28 DEC 2013 Course Pine /Island STABLEFORD
1st Ross Dolton 38pts
2nd Tony Summerfeldt 35pts
3rd Chris Bradley 35pts
Others: Colin Boyle 34pts
Alun Wyn Jones 34pts
Wayne Peppernell 34pts
Jason Pedersen 34pts
John Simonetti 33pts
Trevor Bennett 33pts
Terry Carney 33pts
Mike Bunyan 33pts
Long Drive PINE 8 A: M Bunyan, A Res: T Bennett, B: C Steel, C: T Nind
Long Putt Hole ISLAND 4: T Carney
NTP P3: W peppernell /R Dolton, P5: A Wyn Jones /N/A, P7: J Pedersen /W Dolton,
I2: T Summerfeldt /N/A, I4: T Summerfeldt /K Gale, I8: R Gale /N/A.
Birdies on NTP: Karina Gale; Tony Summerfeldt; Wayne Peppernell.
Wooden Spoon: Brad Williams 20pts

21 DEC 2013 Course Island /Lake Stableford 3 STICK DAY OFF THE RED TEES
1st Chris Bradley 43pts
2nd Steve Adamson 43pts
3rd Dave Burrows 42pts
OTHERS: Kevin Surjan 42pts; Tony Manners 41pts; Sharon Gilgallon 41pts
Dan Kilderry 40pts; Eric Lavelle 40pts; Alan Rule 39pts
Terry Carney 39pts; Sam Flottmann 39pts; Jim Carr 38pts
Colin Boyle 37pts; Dave Firstenberg 37pts; John Simonetti 37pts
Long Putt Hole ISLAND 3: John Simonetti
Long Drive LAKE 4 A: K Fairhead, A Res: T Bennett, B: D Kilderry, C: C Breadley
NTP I2: T Manners /D Kilderry, I4: J Carr /D Kilderry, I8: S Flottmann /S Adamson,
L3: T Manners /D Wade, L5: K Fairhead /B Williams, L8: S Flottmann /B Williams.
Birdies on NTP: Tony Manners EAGLE on 1st hole; S Flottmann x 2, C Bradley, T Carney, D Wade.
Wooden Spoon: Terrence Nind 27pts

14 DEC 2013 Course Pine /Lake Stableford
1st Sam Flottmann 36pts CB
2nd Colin Boyle 36pts
3rd John Simonetti 36pts
Others: Johan Pratomo 36pts; Chris Bradley 36pts; Bob Foxwell 35pts; Mike Bunyan 35pts
Long Drive LAKE 4 A: N/A, A Res: N/A, B: N/A, C: C Bradley
Long Putt Hole PINE 2: Chris Bradley
NTP P3: T Bennett /N/A, P7: B McMurray /N/A, P8: J Pedersen /T Carney,
L3: J Pedersen /TP Nind, L5: D McCann /TP Nind, L8: M Bunyan /D Burrows.
Birdies on NTP: M Bunyan; D McCann; TP Nind; C Bradley.
Wooden Spoon: Elias Santimano 17pts

7 DEC 2013 Course Pine /Island Stroke MONTHLY MEDAL
1st Sam Flottmann 69 nett
2nd Dave Firstenberg 70 nett
3rd Colin Boyle 71 nett
Others: Steve Adamson 71 nett; Kevin Fairhead 73 nett; Tony Manners 73 nett; Alun Wyn Jones 73 nett
A grade Gold Medal Sam Flottmann
B grade Gold Medal Dave Firstenberg
Silver Medal Colin Boyle
Best Gross: A: A Wyn Jones 78, A Res: E Lavelle 88, B: M Winsor 96, C: D Firstenberg 92
Long Drive PINE 5 A: D Breadmore, A Res: J Carr, B: M Winsor, C: S Goggin
Long Putt Hole ISLAND 6: TP NIND
NTP P3: K Fairhead /C Steel, P5: K Surjan /N/A, P7: K Surjan /C Boyle,
I2: A Wyn Jones /S Goggin, I4: A Wyn Jones /D Firstenberg, I8: A Wyn Jones /N/A.
Birdies on NTP: Kevin Surjan.
Wooden Spoon: Tyson LeBrun 89 nett

30 NOV 2013 Course Island /Lake 4BBB Stableford ROUND 3 CLUB PAIRS CHAMPIONSHIPS
STABLEFORD PAIRS CHAMPIONSHIP
1st Kevin Fairhead 39pts Winners: Steve Adamson & Pat Wigger
2nd Dave Firstenberg 38pts R/Up: Kevin Fairhead& Tyson LeBrun
3rd Jim Carr 37pts
Mike Bunyan 36pts
Colin Boyle 35pts; Steve Adamson 35pts; Sash Tomson 35pts
Long Drive LAKE 2 A: K Fairhead, A Res: J Carr, B: D Wade, C: C Boyle
Long Putt Hole ISLAND 6: Malcolm Waite
NTP I2: T Manners /S Gilgallon, I4: J Carr /A Rule, I8: D Breadmore /N/A,
L3: S Flottmann /K Williams, L5: T Bennett /K Williams, L8: T Bennett /A Rule.
Wooden Spoon: Rod Hamilton 19pts

23 NOV 2013 Course Pine /Lake Stroke CLUB PAIRS RND 2: AMBROSE PAIRS ¼ HCP
CLUB PAIRS RND 2 CLUB PAIRS LEADER BOARD AFTER RND 2
1ST: Tony Manners & Trevor Bennett 64.5 nett 1ST: Brad McMurray & Sam Flottmann
2ND: Colin Boyle & Jim Carr 65.25 nett 2ND: Tony Manners & Trevor Bennett
3RD: Brad McMurray & Sam Flottmann 66.25 nett 3RD: Colin Boyle & Jim Carr
Individual Stroke
1st Eric Lavelle 66 nett
2nd Mike Bunyan 68 nett
3rd Kevin Surjan 68 nett
Long Drive LAKE 7 A: T LeBrun, A Res: N/A, B: P Wigger, C: B Foxwell
Long Putt Hole PINE 6: Alun Wyn Jones
NTP P3: S Flottmann /P Wigger, P7: S Flottmann /S Adamson, P8: J Pedersen /N/A,
L3: M Bunyan /N/A, L5: T Manners /M Waite, L8: M Bunyan /M Waite.

16 NOV 2013 Course Pine /Island Stroke CLUB PAIRS ROUND 1
1st John Simonetti 68 nett
2nd Rush Shah 69 nett
3rd Tyson LeBrun 70 nett
Tony Manners 71 nett
Brad McMurray 71 nett; Dave Firstenberg 71 nett
Long Drive ISLAND 6 A: D Breadmore, A Res: W Peppernell, B: D Wade, C: S Gilgallon
Long Putt Hole PINE 9: John Simonetti
NTP P3: T LeBrun /D Firstenberg, P7: R Shah /D Wade, P8: T LeBrun /N/A,
I2: M Percic /D Firstenberg, I4: T Bennett /P Wigger, I8: A Wyn Jones /D Firstenberg.
Birdies on NTP: Rush Shah; Brad McMurray; Alun Wyn Jones.
Wooden Spoon: Dave Burrows 96 nett PLUS $1,086.50 WIN ON CHASE THE ACE.

9 NOV 2013 Course Secret Harbour Stableford Pat Pereira Country Cup
1st Mario Percic 39pts
2nd Brad Williams 37pts
3rd John Simonetti 37pts
Others: Pat Wigger 36pts; Steve Adamson 36pts; Pat Pereira 36pts; Sam Flottmann 36pts
Long Drive No.7 A: Sam Flottmann, A Res: Mario Percic, B: Mark Winsor, C: Steve Adamson
Long Putt No.6 Kevin Surjan
NTP No.3: E Lavelle /N/A, No.7: T VanLuinen /D Wade; No.8: K Surjan /B Foxwell,
No.12: W Peppernell /P Wigger, No.14: T Manners /A Rule, No.15: M Percic /P Wigger.
NTP: Birdies: T Manners x 3; W Peppernell x 2; M Percic; S Adamson; B Foxwell.
Wooden Spoon Mark Winsor 20pts

2 NOV 2013 AGM Course Pine /Lake Stroke MONTHLY MEDAL
1st Chris Bradley 68 nett
2nd John Simonetti 68 nett
3rd Alun Wyn Jones 69 nett
Others: Bob Foxwell 73 nett
Mike Bunyan 73 nett
Rush Shah 74 nett
Alan Rule 75 nett
A grade Gold Medal John Simonetti
B grade Gold Medal Chris Bradley
Silver Medal Alun Wyn Jones
Best Gross: A: A Wyn Jones 75, A Res: R Shah 89, B: J Simonetti 85, C: C Bradley 93
Long Drive PINE 5 A: J Pedersen, A Res: M Percic, B: N/A, C: B Foxwell
Long Putt Hole LAKE 2: Sharon Gilgallon
NTP P3: W Peppernell /P Carway, P7: W Peppernell /M Winsor, P8: J Pedersen /D Wade,
L3: T Van Luinen /K Williams, I4: T Van Luinen /C Boyle, I8: A Wyn Jones /B Williams.
Birdies on NTP: Sam Flottmann; Trevor Van Luinen; A Wyn Jones.
Wooden Spoon: Keir Williams 90 nett

26 OCT 2013 Course Pine /Island Stroke ROUND 4 CLUB CHAMPIONSHIPS
STROKE CLUB CHAMPIONSHIPS
1st John Simonetti 70 nett CLUB CHAMPION: Alun Wyn Jones 310
2nd Mario Percic 71 nett A GRADE: Sam Flottmann 332
3rd Dave Burrows 71 nett A RESERVE: Tony Manners 359
Steve Adamson 71 nett B GRADE: Cody Steel 372
Kevin Fairhead 72 nett C GRADE: Colin Boyle 397
Brad Williams 72 nett
David Wade 72 nett
Long Drive PINE 5 A: K Fairhead, A Res: M Percic, B: N/A, C: S Adamson
Long Putt Hole ISLAND 6: Wayne Peppernell
NTP P3: N Shah /C Steel, P7: D McCann /A Shah, P8: K Fairhead /N/A,
I2: K Fairhead /M Winsor, I4: G Pilatti /J Simonetti, I8: J Perdersen /A Shah.
Birdies on NTP: J Simonetti.
Wooden Spoon: Rae Marsh 84 nett

19 OCT 2013 Course Island /Lake Stroke ROUND 3 CLUB CHAMPIONSHIPS
STROKE LEADERS AFTER ROUND 3
1st Ameet Shah 69 nett A GRADE: Alun Wyn Jones 229
2nd Alun Wyn Jones 69 nett A RESERVE: Tony Manners 269
3rd Brad McMurray 69 nett B GRADE: Cody Steel 278
Keir Williams 69 nett C GRADE: Colin Boyle 298
Nish Shah 71 nett
Tony Manners 72 nett
Long Drive LAKE 2 A: K Fairhead, A Res: M Percic, B: K Williams, C: D Burrows
Long Putt Hole LAKE 1: Keir Williams
NTP I4: N Shah /S Gilgallon, I5: K Fairhead /N/A, I8: N/A /C Steel,
L3: S Goggin /D Wade, L5: M Percic /D Burrows, L8: S Flottmann /M Winsor.
Birdies on NTP: N Shah x 2; B McMurray; D Burrows; A Wyn Jones.
Wooden Spoon: Steve Adamson 86 nett

12 OCT 2013
Course Pine/Lake Stroke & ROUND 2 CLUB CHAMPIONSHIPS
STROKE                                                LEADERS AFTER ROUND 2
1st Brad McMurray 64 nett                      A GRADE: Alun Wyn Jones 154
2nd Alun Wyn Jones 69 nett                    A RESERVE: Tony Manners 182
3rd Mike Bunyan 70 nett                          B GRADE: Cody Steel 185
Malcolm Waite 70 nett                             C GRADE: Brad Williams 197
David Wade 71 nett
Colin Boyle 71 nett
Long Drive LAKE 2 A: K Surjan, A Res: R Shah, B: D Wade, C: C Boyle
Long Putt Hole LAKE 1: Eric Lavelle
NTP P3: W Peppernell /M Waite, P7: B McMurray /C Steel, P8: W Peppernell /N/A,
L3: S Goggin /M Winsor, L5: T Bennett /M Winsor, L8: M Bunyan /B Williams.
Birdies on NTP: B McMurray x 2; E Santimano; K Fairhead; A Wyn Jones, C Steel, T Carney.
Wooden Spoon: Trevor Bennett 88 nett

5 OCT 2013 Course Pine /Island Stroke MONTHLY MEDAL & Round 1 Club Championships
1st Keir Williams 69 nett
2nd Paul Tregenza 69 nett
3rd Peter Carway 70 nett
Others: Ameet Shah 70 nett
Mark Winsor 71 nett
Brad Williams 71 nett
Alun Wyn Jones 73 nett
A grade Gold Medal Alun Wyn Jones
B grade Gold Medal Keir Williams
Silver Medal Paul Tregenza
Best Gross: A: A Wyn Jones 79, A Res: T Bennett 90, B: K Williams 89, C: B Williams 97
Long Drive PINE 5 A: N/A, A Res: Rush Shah, B: Mark Winsor, C: Elias Santimano
Long Putt Hole ISLAND 3: Alan Norwood
NTP P3: S Flottmann /A Norwood, P7: A Wyn Jones /P Tregenza, P8: T S Flottmann /N/A,
I2: A Wyn Jones /A Shah, I4: B McMurray /C Steel, I8: A Wyn Jones /B Williams.
Birdies on NTP: K Fairhead; M Winsor; W Peppernell; A Wyn Jones.
Wooden Spoon: Pat Wigger 88 nett

28 SEPT 2013 Course Island Stableford GOLF/BOWLS DAY
no results

21 SEPT 2013 Stableford: Araluen Golf Club
1st Brad McMurray 37pts
2nd Steve Adamson 30pts
3rd Steve Roberts 30pts
Long Drive No. 17 A: T Van Luinen, A Res: M Percic, B: A Norwood, C: A Rule
Long Putt Hole No.9: Steve Adamson
NTP 1: S Roberts /D Firstenberg, 4: D Wade /D Kilderry, 7: J Simonetti /D Kilderry,
12: J Simonetti /D Burrows, 16: R Hamilton /N/A, 18: N/A /N/A,
Birdies on NTP: Dan Dockers Kilderry.
Wooden Spoon: S Gilgallon 12pts

14 SEPT 2013 Course Pine /Island Stableford SANDS TROPHY #7 V’s GLEN IRIS
1st Tyson LeBrun 37pts
2nd Tony Manners 35pts
3rd Jim Carr 34pts
Sands Trophy #7 Collier Park 30pts defeated Glen Iris 29pts
Long Drive PINE 5 A: M Bunyan, A Res: E Lavelle, B: Cody Steel, C: Trevor Steel
Long Putt Hole ISLAND 5: Trevor Bennett
NTP P3: N Shah /B Dale, P7: T Bennett /D Panaia, P8: T LeBrun /N/A,
I2: J Carr /R Lambert, I4: N Shah /D Panaia, I8: M Bunyan /Cody Steel,
Birdies on NTP: Nish Shah x 2; E Lavelle; Rae Marsh; J Simonetti; W Peppernell.
Wooden Spoon: Malcolm Waite 20pts

7 SEPT 2013 Course Island /Lake Stroke MONTHLY MEDAL
1st Tyson LeBrun 63 nett
2nd Bob Foxwell 68 nett
3rd Tony Summerfeldt 68 nett
Jim Carr 70 nett
A grade Gold Medal Tyson LeBrun
B grade Gold Medal Bob Foxwell
Silver Medal Tony Summerfeldt
Long Drive LAKE 1 A: R Hamilton, A Res: W Peppernell, B: A Shah, C: Sharon Gilgallon
Long Putt Hole ISLAND 3: Tony Summerfeldt
NTP I2: K Sharpe /T Kujawski, I4: S Flottmann /S Gilgallon, I8: T Summerfeldt /N/A,
L3: T LeBrun /B Foxwell, L5: R Hamilton /D Burrows, L8: A Wyn Jones /M Winsor.
Birdies on NTP: T Summerfeldt x 2; K Fairhead; T LeBrun; J Simonetti; B Foxwell.
Wooden Spoon: Thomas Kujawski 85 nett

31st Aug & 1st Sept 2013 Bennett Bros Beer & Bourbon Bash to Binningup
Courses Sanctuary & Harvey
Bennett Bros Beer & Bourbon Bash 2013 Champions: Ameet Shah & Mario Percic
Day 1: Stableford Sanctuary
1st: Ameet Shah 34 pts
2nd: Brad Williams 34 pts C/B
3rd: Tyson LeBrun 34 pts C/B
Long Drive Hole 15 A: K Fairhead, A Res: D Wade, B: M Winsor, C: K Atkins
Long Putt Hole Hole 9: Mario Percic
NTP No.3: K Fairhead /Keir Williams, No.7: Nish Shah /N/A,
No.13: S Flottmann /Karina Gale,No.14: T LeBrun /D Firstenberg, No.17: M Percic /A Shah.
Birdies on NTP: Karina Gale; Dan Kilderry.
Wooden Spoon: Karina Gale 17 pts

Day 2: Ambrose Pairs Harvey
1st: Tyson LeBrun/Karina Gale 67.5 nett
2nd: Tony Manners/John Simonetti 68.25 nett
3rd: Steve Adamson/Nish Shah 69.0 nett
Long Drive Hole 12 A: Nish Shah, A Res: John Simonetti, B: Karina Gale, C: Brad Williams
Long Putt Hole Hole 14: Tyson LeBrun
NTP No.1: Ron Gale /N/A, No.6: S Flottmann /Ammet Shah, No.8: Simmo /B Williams,
No.10: Nish Shah /Ross Dolton, No.17: N/A /N/A.
Wooden Spoon: B McMurray/M Winsor 75.0 nett
Overall Winners:

1st Ameet Shah & Mario Percic Total: 73.75 + 70.25 = 144.00 nett
2nd Brad Williams & Trevor Bennett Total: 74.50 + 70.00 = 144.50 nett
3rd Tyson LeBrun & Karina Gale Total: 77.25 + 67.50 = 144.75 nett C/B
4th John Simonetti& Tony Manners Total: 76.50 + 68.25 = 144.75 nett
5th Nish Shah & Steve Adamson Total: 77.25 + 69.00 = 146.25 nett
6th Ron Gale & Keir Williams Total: 76.50 + 72.50 = 149.00 nett
7th Rush Shah & Bob Foxwell Total: 78.00 + 71.75 = 149.75 nett
8th Wayne Peppernell & Sam Flottmann Total: 75.50 + 74.75 = 150.25 nett
9th Brad McMurray & Mark Winsor Total: 76.50 + 75.00 = 151.25 nett
10th Dan Kilderry& Dave Wade Total: 78.25 + D/Q = D/Q
11th Kevin Fairhead & Bruce Bennett Total: 76.25 + DNF = DNF

24 AUG 2013 Course Pine /Island 4BBB PAR & WINTER CUP FINAL
WINTER CUP FINAL: Kevin Fairhead 4&3 Wayne Peppernell
4BBB PAR
1st Tony Manners/Tyson LeBrun 9 UP
2nd Ameet Shah/Tony Summerfeldt 7 UP
3rd Trevor Bennett/Bruce Bennett 6 UP
Sam Flottmann/Nish Shah 5 UP
David Wade/Sharon Gilgallon 5 UP
Long Drive ISLAND 1 A: T Summerfeldt, A Res: D Wade, B: A Shah, C: C Boyle
Long Putt Hole ISLAND 3: Sam Flottmann
NTP P3: Cody Steel /T Kujawski, P7: B Hort /N/A, P8: B Hort /N/A,
I2: T Manners /N/A, I4: A Wyn Jones /A Rule, I8: K Fairhead /B Bennett.
Birdies on NTP: Sam Flottmann; Tyson LeBrun; David Wade, Tony Summerfeldt.
Wooden Spoon: Colin Boyle/Bob Foxwell 2 Down

17 AUG 2013 Course Island /Lake Stableford & SEMI FINALS WINTER CUP
STABLEFORD SEMI FINALS WINTER CUP
1st Dave Burrows 40 pts Kevin Fairhead 2 UP Mark Winsor
2nd Ron Gale 40 pts Wayne Peppernell 1 UP Brad McMurray
3rd Trevor Bennett 39 pts
Tony Summerfeldt 37 pts
Ross Dolton 36 pts
Mike Bunyan 36 pts
Jim Carr 36 pts
Long Drive LAKE 1 A: T Summerfeldt, A Res: J Carr, B: Karina Gale, C: Wendy Dolton
Long Putt Hole ISLAND 3: Trevor Bennett
NTP I2: A Wyn Jones /C Boyle, I4: C Steel /S Adamson, I8: R Gale /M Winsor,
L3: K Fairhead /N/A, L5: M Percic /K Gale, L8: B McMurray /D Burrows.
Birdies on NTP: T Summerfeldt x 2; D Burrows x 2; M Winsor: K Fairhead; E Lavelle; A Wyn Jones;
S Adamson; R Gale.
Wooden Spoon: E Santimano 21 pts

10 AUG 2013 Course Pine /Lake Stroke & QTR FINALS WINTER CUP
STROKE QTR FINALS WINTER CUP
1st Keir Williams 67 nett Kevin Fairhead 6&5 Tony Summerfeldt
2nd David Firstenberg 67 nett Brad McMurray 3&2 Trevor Bennett
3rd Dave Burrows 69 nett Wayne Peppernell 3&2 Ameet Shah
Ron Gale 70 nett Mark Winsor 6&5 Elias Santimano
Sam Flottmann 71 nett
Long Drive LAKE 9 A: T Summerfeldt, A Res: T Manners, B: B Bennett, C: W Dolton
Long Putt Hole ISLAND 1: Ameet Shah
NTP P3: J Carr /A Shah, P7: Cody Steel /B Williams, P8: J Carr /W Dolton,
L3: A Wyn Jones /R Dolton, L5: W Peppernell /D Burrows, L8: K Fairhead /P Tregenza.
Birdies on NTP: W Peppernell; K Fairhead; R Dolton; J Carr.
Wooden Spoon: Sharon Gilgallon 90 nett

3 AUG 2013 Course Pine /Island Stroke MONTHLY MEDAL & Winter Cup Qualifying
1st Elias Santimano 69 nett
2nd Rod Hamilton 70 nett
3rd Trevor Bennett 70 nett
Ameet Shah 71 nett; Wayne Peppernell 71 nett; Tony Summerfeldt 72 nett; Mark Winsor 72 nett
A grade Gold Medal Rod Hamilton
B grade Gold Medal Elias Santimano
Silver Medal Trevor Bennett
Best Gross A: T Summerfeldt 75, A Res: T Bennett 86,
B: Wayne Peppernell 89, C: Elias Santimano 96
Long Drive Island 5 A: T Summerfeldt, A Res: D Wade, B: M Winsor, C: W Dolton
Long Putt Hole Pine 8: Johan Pratomo
NTP P3: K Fairhead /N/A, P5: K Surjan /J Pratomo, P7: R Hamilton /K Atkins.
I2: H VD Merwe /B Foxwell, I4: K Fairhead /W Peppernell, I8: E Lavelle /W Peppernell.
Birdies on NTP: Tony Summerfeldt, Trevor Bennett, Rod Hamilton, Wayne Peppernell, Kevin Fairhead, Johan Pratomo, Colin Boyle, Hein Van Der Merwe.
Wooden Spoon Alan Rule 87 nett

27 JULY 2013 Course Island /Lake Stroke & Round 2 WINTER CUP
1st Tony Summerfeldt 72 nett
2nd Paul Tregenza 73 nett
3rd Elias Santimano 73 nett
Alan Rule 74 nett
Trevor Bennett 74 nett
Long Drive LAKE 9 A: T Summerfeldt, A Res: T Manners, B: W Peppernell, C: D Firstenberg
Long Putt Hole ISLAND 9: Paul Tregenza
NTP I2: K Fairhead /C Boyle, I4: J Simonetti /S Adamson, I8: T Manners /N/A,
L3: B Hort /N/A, L5: R Gale /A Rule, L8: T Summerfeldt /P Tregenza.
Birdies on NTP: J Simonetti; T Summerfeldt.
Wooden Spoon: Steve Adamson 91 nett

20 JULY 2013 Course Pine /Lake Stroke Round 1 WINTER CUP & Membership Day $40
1st Dave Burrows 70 nett Membership Day Winner
2nd Paul Tregenza 70 nett
3rd Kevin Fairhead 71 nett
Kevin Atkins 71 nett; Brad McMurray 72 nett; Wayne Peppernell 72 nett
Long Drive LAKE 6 A: K Fairhead, A Res: E Lavelle, B: J Pratomo, C: TP Nind
Long Putt Hole PINES 2: Rush Shah
NTP P3: Simmo /W Peppernell, P7: N/A /N/A, P8: Simmo /A Shah,
L3: T Manners /N/A, L5: T Manners /C Bradley, L8: T Bennett /T Carney.
Birdies on NTP: J Simonetti x 2; W Peppernell; A Shah; M Percic; R Shah; B Foxwell.
Wooden Spoon: Ross Dolton 90 nett

13 JULY 2013 Course Pine /Island Stableford Round 6 Pennants
PENNANTS: Div 1 A AWAY V’s Glen Iris 0.5 5.5 loss
Tony Manners loss; K Fairhead loss; Sam Flottmann All square
Mario Percic loss; Brad McMurray loss; Rush Shah loss
STABLEFORD
1st Paul Tregenza 43 pts
2nd Malcolm Waite 39 pts
3rd Ben Hort 39 pts
Elias Santimano 38 pts; Jim Carr 37 pts; Trevor Bennett 37 pts; Dave Firstenberg 37 pts
Wayne Peppernell 36 ptsLong Drive ISLAND 1 A: Mike Bunyan, A Res: David Wade, B: W Peppernell, C: D Firstenberg
Long Putt Hole ISLAND 3: Terry Carney
NTP P3: M Bunyan /B Bennett, P7: E Lavelle /N/A, P8: E Lavelle /D Firstenberg,
I2: J Carr /M Waite, I4: T Bennett /P Tregenza, I8: D Wade /T Carney.
Birdies on NTP: Dave Firstenberg; Ameet Shah; David Wade.
Wooden Spoon: Ken Sharpe 23 pts

6 JULY 2013 Course Island /Lake Stroke MONTHLY MEDAL
1st Mike Bunyan 66 nett
2nd Trevor Bennett 70 nett
3rd Kevin Atkins 72 nett
Rod Hamilton 73 nett
A grade Gold Medal Mike Bunyan
B grade Gold Medal Kevin Atkins
Silver Medal Trevor Bennett
Best Gross A: M Bunyan 78, A Res: M Percic 88, B: T Bennett 87, C: H Brockman 95
Long Drive Lake 4 A: M Bunyan, A Res: J Carr, B: W Peppernell, C: E Santimano
Long Putt Hole Island 9: Wayne Peppernell
NTP I2: E Lavelle /J Pratomo, I4: J Carr /D Burrows, I8: T Bennett /J Pratomo.
L3: K Surjan /M Winsor, L5: T Bennett /T Carney, L8: M Bunyan /K Gale.
Birdies on NTP: John Simonetti, Trevor Bennett, Rod Hamilton, Kevin Surjan, Kevin Fairhead, Ken Sharpe.
Wooden Spoon Dave Burrows 95 nett

29 JUNE 2013 Course Pine /Lake Stableford Round 4 Pennants
PENNANTS:
Div 1 A Home V’s High Wycombe 3 3 Draw Div 3 4 Away V’s High Wycombe 0 6 Loss
Tony Manners loss Dave Wade loss;
K Fairhead winner Rush Shah loss;
Tyson LeBrun loss Bob Foxwell loss;
Mario Percic loss Mark Winsor loss;
Brad McMurray winner Ameet Shah loss;
S Flottmann winner Steve Adamson loss.
STABLEFORD
1st Peter Carway 39 pts
2nd Rod Hamilton 38 pts
3rd Alun Wyn Jones 37 pts
Howard Brockman 37 pts; Terry Carney 36 pts; Ameet Shah 36 pts
Long Drive LAKE 1 A: Rod Rix, A Res: M Percic, B: Keir Williams, C: S Gilgallon
Long Putt Hole PINES 6: John SimonettiNTP P3: R Hamilton /C Boyle, P7: N/A /N/A, P8: S Flottmann /W Peppernell.
L3: S Austen /W Peppernell, L5: A Wyn Jones /T Kujawski, L8: A Smith /K Williams,
Birdies on NTP: J Simonetti; S Flottmann; M Bunyan; B McMurray; M Percic; W Peppernell.
Wooden Spoon: Tom Kujawski 22 pts

22 JUNE 2013 Course Pine /Island Stableford Round 3 Pennants
PENNANTS:
Div 1 A Home V’s Glen Iris 1.5 4.5 loss Div 3 4 Home V’s Carramar 1 5 Loss
Tony Manners 3&2 loss Dave Wade 4&3 loss;
K Fairhead 1 down loss Trevor Bennett 5&3 winner;
Tyson LeBrun 3&2 loss Bob Foxwell 6&5 loss;
Mario Percic 3&2 loss Colin Boyle 1 down loss;
Brad McMurray 2&1 winner Ameet Shah 2&1 loss;
Nish Shah All square Steve Adamson 1 down loss.
STABLEFORD
1st Tony Summerfeldt 42 pts
2nd Alan Rule 39 pts
3rd Rod Hamilton 37 pts
David Firstenberg 36 pts; Alun Wyn Jones 36 pts
Long Drive ISLAND 1 A: Alun Wyn Jones, A Res: M Percic, B: N/A, C: S Adamson
Long Putt Hole PINES 9: Craig Fletcher (Glen Iris)NTP P3: M Percic /N/A, P7: T Summerfeldt /N/A, P8: N/A /P Carway.
I2: R Hamilton /N/A, I4: N/A /N/A, I8: A Munro /N/A,
Birdies on NTP: B Bennett; R Hamilton; E Santimano.
Wooden Spoon: Paul Tregenza 27 pts

15 JUNE 2013 Course Island /Lake Stableford Round 2 Pennants
PENNANTS:
Div 1 A home V’s Westaviat 2 4 loss Div 3 4 away V’s Hillview 3.5 2.5 Win
Tony Manners 3&2 loss Dave Wade 3&2 winner;
K Fairhead 8&6 winner Bob Foxwell 1 Up winner;
Tyson LeBrun 2&1 winner Rush Shah All square;
Mario Percic 3&2 loss Trevor Bennett All square;
Brad McMurray 2&1 loss Ameet Shah All square;
Nish Shah 2&1 loss Steve Adamson 2&1 loss.
STABLEFORD
1st Wayne Peppernell 38 pts
2nd Sam Flottmann 36 pts
3rd David Firstenberg 36 ptsLong Drive LAKE 1 A: T LeBrun, A Res: R Gale, B: T Carney, C: S Gilgallon
Long Putt Hole ISLAND 4: Brad McMurray
NTP I2: P Nelson /D Firstenberg, I4: K Fairhead /B Bennett, I8: T Summerfeldt /T Kujawski,
L3: S Flottmann /C Boyle, L5: T Manners /C Boyle, L8: K Fairhead /P Tregenza.
Birdies on NTP: Peter Nelson x 2; K Fairhead x 2; B McMurray, G Bush; T Summerfeldt; N Shah; J Carr; C Boyle.
Wooden Spoon: Tom Kujawski 19 pts

8 JUNE 2013 Course Pine /Lake Stableford Round 1 Pennants
PENNANTS:
Div 1 A away V’s High Wycombe 1 5 loss Div 3 4 home V’s Westaviat 3 all draw
Tony Manners 3&2 loss Dave Wade 3&2 winner;
K Fairhead 2&1 loss Trevor Bennett 2&1 loss;
Tyson LeBrun 2&1 loss Dan Kilderry 2&1 winner;
Mario Percic 6&5 loss Bob Foxwell All square;
Brad McMurray 2&1 loss Ameet Shah All square;
Sam Flottmann 2&1 winner Steve Adamson 2&1 loss.
STABLEFORD
1st Peter Carway 37 pts
2nd Colin Boyle 36 pts
3rd Jim Carr 35 ptsLong Drive ISLAND 9 A: S Flottmann, A Res: N/A, B: P Carway, C: W Dolton
Long Putt Hole PINE 4: Ed DavisNTP P3: K Surjan /W Peppernell, P7: J Carr /B Foxwell, P8: J Carr /B Foxwell,
L3: E Lavelle /A Shah, L5: J Carr /D Burrows, L8: B Hort /A Shah.
Birdies on NTP: Ed Davis.
Wooden Spoon: Dave Burrows 21 pts

1 JUNE 2013 Course Pine /Island Stroke MONTHLY MEDAL
1st Rod Hamilton 73 nett
2nd Kevin Fairhead 73 nett C/B
3rd Wayne Peppernell 74 nett
A grade Gold Medal Rod Hamilton
B grade Gold Medal Sharon Gilgallon
Silver Medal Kevin Fairhead
Best Gross A: K Fairhead 80, A Res: J Carr 90, B: W Peppernell 91, C: T Nind 106
Long Drive Island 9 A: R Hamilton, A Res: T Manners, B: K Williams, C: D Fristenberg
Long Putt Hole Island 3: Mario Percic
NTP P3: R Hamilton /W Peppernell, P7: N Shah /K Gale, P8: T Summerfeldt /M Winsor.
I2: R Hamilton /S Gilgallon, I4: A Wyn Jones /N/A, I8: T Summerfeldt /W Peppernell.
Birdies on NTP: Sharron Gilgallon, Mark Winsor, Nish Shah
Wooden Spoon Ross Dolton 89 nett

25 MAY 2013 Course Island /Lake PAR BISQUE
1st Eric Lavelle 6 UP
2nd Paul Tregenza 4 UP
3rd David Burrows 3 UP C/B
Wendy Dolton 3UP; John Simonetti 3 UP
Long Drive Island 9 A: T Summerfeldt, A Res: J Simonetti, B: D Kilderry, C: S Adamson
Long Putt Hole Lake 4: Kevin Surjan
NTP I2: T Kujawski /C Boyle, I4: T LeBrun /D Christie Johnston, I8: M Bunyan /B Bennett,
L5: K Surjan /D Kilderry, L6: E Lavelle /D Burrows, L8: J Simonetti /B Williams.
Birdies on NTP: R Gale; J Simonetti; K Surjan; D Kilderry; C Boyle; E Davis.
Wooden Spoon Dave Firstenberg 6 Down

18 MAY 2013 Course Pine /Lake 4BBB Stableford Pairs FINAL MATCH PLAY CHAMPIONSHIPS
MATCHPLAY FINAL WINNERS:
A GRADE: K Fairhead 3&2 B McMurray;
B GRADE: R Shah 1 UP B Bennett;
C GRADE: TP Nind 4&2 P Tregenza.
4BBB STABLEFORD PAIRS WINNERS
1st Steve Adamson/Tony Manners 47 pts
2nd Colin Boyle/Jim Carr 44 pts
3rd Trevor Bennett/Tyson LeBrun 43 pts
Long Drive LAKE 1 A: K Fairhead, A Res: Jim Carr, B: Keir Williams, C: D Firstenberg
Long Putt Hole PINE 9: Howard Brockman
NTP P3: K Fairhead /S Adamson, P7: T LeBrun /B Williams, P8: A Wyn Jones /W Peppernell,
L3: M Percic /A Shah, L5: N Shah /N/A, L8: J Carr /B Foxwell.
Birdies on NTP: Kevin Fairhead, Alun Wyn Jones x 2, Wendy Dolton.
Wooden Spoon: Dave Fristenberg/Ken Sharpe 38 pts

11 MAY 2013 Course Pine /Island Stableford SEMI FINAL MATCH PLAY CHAMPIONSHIPS
SEMI FINAL WINNERS:
A GRADE: B McMurray 2&1 R Hamilton; K Fairhead 3&2 J Simonetti;
B GRADE: R Shah 2&1 T Bennett; B Bennett 4&3 B Foxwell;
C GRADE: P Tregenza 3&1 A Rule; TP Nind 1 UP E Santimano.
STABLEFORD INDIVIDUAL WINNERS
1st Wayne Peppernell 40 pts
2nd Peter Carway 36 pts
3rd Jim Carr 33 pts
Long Drive ISLAND 6 A: Ted Chester, A Res: Jim Carr, B: Brad Williams, C: TP Nind
Long Putt Hole PINE 4: Brad Williams
NTP P3: T Van Luinen /A Rule, P7: R Hamilton /C Boyle, P8: R Hamilton /N/A,
I2: M Bunyan /P Carway, I4: K Fairhead /P Tregenza, I8: J Simonetti /N/A.
Birdies on NTP: Wayne Peppernell, Colin Boyle, Nish Shah.
Wooden Spoon: Steve Adamson 19 pts

4 MAY 2013 Course Island /Lake Stroke MONTHLY MEDAL & Anniversary Shield
1st Terry Nind 68 nett Anniversary Shield winner
2nd Bruce Bennett 72 nett
3rd Mario Percic 75 nett C/B
A Grade Gold: Trevor Bennett 75 nett
B grade Gold Medal Terry Nind
Silver Medal Bruce Bennett
Best Gross A: M Percic 85, A Res: T Bennett 91, B: B Bennett 89, C: T Nind 92
Long Drive Island 9 A: T LeBrun, A Res: T Manners, B: C Boyle, C: TP Nind
Long Putt Hole Island 1: Trevor Bennett
NTP I2: M Percic /B Bennett, I4: T LeBrun /D kilderry, I8: J Carr /N/A,
L3: M Bunyan /B Foxwell, L5: J Simonetti /B Foxwell, L8: T Manners /M Winsor.
Birdies on NTP: B Bennett, J Simonetti.
Wooden Spoon Sharron Gilgallon 85 nett

27 APRIL 2013 Course Pine /Lake MATCH PLAY CHAMPIONSHIPS
1st Round Winners:
A GRADE: J Simonetti 1st EXT Hole Nish Shah;
B McMurray 1 UP M Percic;
K Fairhead 6&4 T Manners;
R Hamilton 5&4 M Bunyan.
B GRADE: T Bennett 2&1 P Carway;
B Bennett 1 UP C Boyle;
R Shah 3&2 A Shah;
B Foxwell 5&4 W Peppernell.
C GRADE: BYE
Matchplay Friendlies: E Santimano 2&1 A Rule; T Nind 6&5 P Tregenza; E Lavelle 2&1 T Carney;
S Gilgallon 5&4 W Dolton; S Adamson 3&2 R Dolton. Long Drive Pine 9 A: K Surjan, A Res: W Peppernell, B: A Shah, C: R Dolton
Long Putt Hole Lake 4: Sharron Gilgallon
NTP P3: J Simonetti /S Gilgallon, P7: E Lavelle /N/A, P8: J Simonetti /N/A,
L3: M Percic /S Adamson, L5: K Surjan /A Rule, L8: E Lavelle /T Nind.
Birdies on NTP: Eric Lavelle, Rod Hamilton.

20 April 2013 Course Pine /Island Stableford ANZAC TROPHY
ANZAC TROPHY 2013 Winner ANZAC TEAM = 30.8pts
WORLD TEAM = 28.9pts
INDIVIDUAL WINNERS
1st Trevor Van Luinen 39 pts
2nd Dave Wade 38 pts
3rd Elias Santimano 36 ptsLong Drive Pine 5 A: Howard Brockman, A Res: T Bennett, B: A Shah, C: S Adamson
Long Putt Hole PINE 5: Trevor Van Luinen
NTP P3: T Van Luinen /S Adamson, P7: Nish Shah /B Bennett, P8: A Wyn Jones /A Shah,
I2: Nish Shah /B Bennett, I4: H Brockman /TP Nind, I8: T Van Luinen /N/A.
Birdies on NTP: Ken Sharpe, Trevor Bennett, Nish Shah, Ameet Shah.
Wooden Spoon: Paul Tregenza 19 pts

13 April 2013 Course Island /Lake Stableford St GEORGES DAY
St GEORGES DAY 2013 Winner Bruce Bennett
1st Bruce Bennett 39 pts
2nd Kevin Fairhead 37 pts
3rd Trevor Bennett 37 ptsLong Drive Lake 4 A: Keir Williams, A Res: T Manners, B: A Shah, C: A Rule

Long Putt Hole ISLAND 6: Mark Winsor
NTP I2: S Flottmann /B Bennett, I4: K Fairhead /B Bennett, I8: J Carr /B Foxwell.
L3: R Shah /S Adamson, L5: E Lavelle /B Foxwell, L8: E Lavelle /P Tregenza.
Birdies on NTP: B Bennett x 2, R Shah, S Flottmann.
Wooden Spoon: Colin Boyle 25 pts

6 APRIL 2013 Course Pine /Lake Stroke MONTHLY MEDAL
1st Trevor Bennett 71 nett
2nd Mike Bunyan 71 nett
3rd Alan Rule 71 nettA grade Gold Medal Trevor Bennett
B grade Gold Medal Alan Rule
Silver Medal Mike Bunyan
Best Gross A: K Fairhead 80, A Res: T Bennett 87, B: B Bennett 92, C: C Bradley 96
Long Drive Lake 1 A: T Van Luinen, A Res: T Carney, B: B Foxwell, C: K Atkins
Long Putt Hole Pine 6: Sam Flottmann
NTP P3: M Bunyan /S Adamson, P7: N/A /C Boyle, P8: B McMurray /A Shah,
L3: S Flottmann /T Nind, L5: S Flottmann /A Shah, L8: R Hamilton /T Nind.
Birdies on NTP: T Bennett, S Flottmann, M Bunyan.
Wooden Spoon Paul Tregenza 83 nett

30 March 2013 Course Pine /Island Stableford CPGC MASTERS
CPGC MASTERS 2013 Winner Paul Tregenza
1st Paul Tregenza 38 pts
2nd Dave Wade 38 pts
3rd Mark Winsor 37 ptsLong Drive I9 A: T Van Luinen, A Res: J Simonetti, B: B Bennett, C: TP Nind
Long Putt Hole ISLAND 3: Dave Burrows
NTP P3: B McMurray /S Gilgallon, P7: N/A /M Winsor, P8: S Flottmann /D Wade.
I2: T Van Luinen /T Nind, I4: K Fairhead /P Tregenza, I8: J Simonetti /M Winsor.
Birdies on NTP: M Winsor, D Wade, J Simonetti
Wooden Spoon Mario Percic 22 pts

23 March 2013 Course Island /Lake Stroke Final Round Totara Shield
Totara Shield 2013 Winner Mike Bunyan: 216 Total
Runner Up Kevin Fairhead: 220 total
1st Mike Bunyan 68 nett
2nd Mario Percic 71 nett
3rd Dave Burrows 71 nettLong Drive I9 A: N/A, A Res: Trevor Bennett, B: N/A, C: Kevin Atkins
Long Putt Hole LAKE 7: Mike Bunyan
NTP I2: K Surjan /K Atkins, I4: K Fairhead /B Bennett, I8: K Surjan /S Adamson,
L3: K Surjan /S Adamson, L5: C Leonard /B Bennett, L8: E Lavelle /N/A.
Birdies on NTP: M Percic x 2, M Winsor, S Flottmann, M Bunyan, K Surjan
Wooden Spoon Bruce Gadd 87 nett

16 March 2013 Course El Caballo Stableford Country Cup
1st Ameet Shah 35pts
2nd Tony Manners 34pts
3rd Dan Kilderry 32ptsLong Drive No.5 A: Mario Percic, A Res: John Simonetti, B: Bob Foxwell, C: Dave Firstenberg
NTP No.2: W Peppernell /D Kilderry, No.8: E Lavelle /B Foxwell,
No.12: E Lavelle /P Carway, No.15: E Lavelle /N/A,
Wooden Spoon Dave Firstenberg 15pts

9 March 2013 Course Pine /Island Stroke 2nd Round Totara Shield
1st Kevin Fairhead 66 nett
2nd Mike Bunyan 68 nett
3rd Sam Flottmann 69 nettLong Drive P5 A: R Hamilton, A Res: M Bunyan, B: C Boyle, C: TP Nind
Long Putt Hole Pine 6: Wayne PeppernellNTP P3: N Shah /P Carway, P7: N Shah /A Shah, P8: T Manners /N/A.
I2: M Bunyan /P Carway, I4: M Bunyan /B Foxwell, I8: K Fairhead /N/A,
Birdies on NTP: K Fairhead x 2; S Flottmann x 2; W Peppernell; T Manners; R Hamilton; P Tregenza
Wooden Spoon Bruce Gadd 89 nett

2 March 2013 Course Island /Lake Stroke MONTHLY MEDAL 1st Round Totara Shield
Dave Reynolds Memorial Day Putting Comp Winner Nish Shah: 27 puttsTotal
1st Sam Knight 68 nett
2nd Nish Shah 71 nett
3rd Eric Lavelle 71 nettA grade Gold Medal Nish Shah
B grade Gold Medal Sam Knight
Silver Medal Eric Lavelle
Best Gross A: N Shah 79, A Res: E Lavelle 86, B: B Bennett 90, C: S Knight 94
Long Drive I5 A: E Davis, A Res: J Simonetti, B: P Carway, C: TP Nind
Long Putt Hole Island 3: Eric Lavelle
NTP I2: N Shah /A Shah, I4: M Bunyan /B Foxwell, I8: K Fairhead /B Bennett,
L3: N/A /M Winsor, L5: N Shah /B Bennett, L8: K Surjan /D Firstenberg.
Birdies on NTP: N Shah x 2, C Boyle, D Wade, K Surjan
Wooden Spoon Steve Adamson 93 nett

23 February 2013 Course BURSWOOD GOLF COURSE STABLEFORD & President’s XI v Captain’s XI
STABLEFORD President’s XI v Captain’s XI
1st Mark Winsor 40 1st Captain’s XI 33.36
2nd Graham Ferguson 40 2nd President’s XI 32.54
3rd Bruce Bennett 39
NTP No.9: Trevor Bennett /Graham Ferguson,
No.11: Trevor Bennett /Graham Ferguson.
Heineken Hole: Nish Shah.
Birdies on NTP: T Bennett No.11, C Leonard No.11

16 February 2013 Course Pine /Island RUSSIAN STABLEFORD PAIRS & Final Summer Cup
2013 Summer Cup Final: Rush Shah 2&1 Nish Shah
STABLEFORD RUSSIAN STABLEFORD PAIRS
1st Tyson LeBrun 40 1st Paul Tregenza/Tyson LeBrun 75
2nd Dave Wade 38 2nd Dave Burrows/Eric Lavelle 67
3rd John Simonetti 38 3rd Mario Percic/John Simonetti 63
Long Drive P5 A: N/A, A Res: Eric Lavelle, B: Ameet Shah, C: Paul Tregenza
NTP P3: J Simonetti /A Shah, P7: J Simonetti /B Bennett, P8: K Surjan /M Winsor,
I2: E Lavelle /A Shah, I4: W Peppernell /D Burrows, I8: S Flottmann /N/A.
Birdies on NTP: J Simonetti x 2, T Lebrun, D Wade, E Lavelle, M Percic, K Surjan
Wooden Spoon Bruce Gadd 16 E Santimano/B Gadd 27

9 February 2013 Course Island /Lake PAR & Semi Finals Summer Cup
1st Ameet Shah 3 UP
2nd Colin Boyle 1 UP
3rd Sharon Gilgallon 1 UP
Long Drive L9 A: Nish Shah, A Res: Rush Shah, B: Ameet Shah, C: Sharon Gilgallon
NTP I2: W Peppernell /B Foxwell, I4: N Shah /S Gilgallon, I8: N Shah /B Foxwell.
L3: J Simonetti /R Thomson, L5: T LeBrun /D Wade, L8: T Bennett /A Shah.
Semi Finals Summer Cup: Nish Shah 3&2 Mario Percic; Rush Shah 2&1 Dave Firstenberg
Wooden Spoon Terry Carney 11 UP

2 February 2013 Course Pine /Lake Stroke MONTHLY MEDAL QTR Finals Summer Cup
1st Ciaran Leonard 68 nett
2nd Rod Hamilton 68 nett
3rd Pat Wigger 69 nettA grade Gold Medal Ciaran Leonard
B grade Gold Medal Pat Wigger
Silver Medal Rod Hamilton
Best Gross A: R Hamilton 77, A Res: W Peppernell 87,B: C Leonard 85, C:E Santimano 98
Long Drive P5 A: M Percic, A Res: W Peppernell, B: C Leonard, C: D Burrows
NTP P3: S Knight /B Foxwell, P7: R Hamilton /N/A, P8: B McMurray /B Bennett,
L3: Rush Shah /N/A, L5: K Surjan /E Santimano, L8: W Peppernell /B Foxwell.
QTR Finals Summer Cup: David Firstenberg 3&2 Ameet Shah; Rush Shah 3&2 David Wade;
Nish Shah 3&1 Eric Lavelle; Mario Percic 4&2 Bruce Bennett;
Wooden Spoon Dave Burrows 79 nett

26 January 2013 Course Pine /Island Stableford & ROBBIE BURNS DAY
1st Tyson Le Brun 40 pts ROBBIE BURNS DAY WINNER
2nd David Wade 37 pts
3rd Ciaran Leonard 36 pts
Long Drive P5 A: Rod Hamilton, A Res: Tony Manners, B: Ciaran Leonard, C: Sharon Gilgallon
NTP P3: R Hamilton /E Santimano, P7: N/A /C Bradley, P8: T LeBrun /N/A.
I2: T Carney /D Wade, I4: R Hamilton /A Shah, I8: R Hamilton /M Winsor.
Wooden Spoon TP Nind 24 pts

19 January 2013 Course Island /Lake Stroke & 3rd Rnd Summer CupQualifying
1st David Wade 70 nett
2nd Dave Firstenberg 70 nett
3rd Tyson Le Brun 71 nett
Long Drive L1 A: Trevor Van Luinen, A Res: Eric Lavelle, B: Ameet Shah, C: Elias Santimano
NTP I2: Simmo /B Bennett, I4: K Surjan /A Shah, I8: S Flottmann /D Firstenberg.
L3: M Percic /B Foxwell, L5: N/A /D Firstenberg, L8: S Flottmann /S Gilgallon.
Wooden Spoon Paul Tregenza 95 nett
Summer Cup Qualifying: 1. David Firstenberg; 2. David Wade; 3. Nish Shah; 4. Bruce Bennett;
5.Mario Percic; 6.Eric Lavelle; 7.Rush Shah; 8. Ameet Shah
1st Emergency: Pat Wiggers

12 January 2013 Course Pine /Lake Stroke & Ethel Smith Memorial 2nd Rnd Summer CupQualifying
1st Rush Shah 66 nett ETHEL SMITH MEMORIAL 2013 WINNER
2nd Dave Firstenberg 66 nett
3rd Bruce Bennett 69 nett
Long Drive L1 A: Kevin Fairhead, A Res: Rush Shah, B: David Wade, C: Dave Firstenberg
NTP P3: Nish Shah/N/A, P7: Kevin Fairhead /Graham Ferguson, P8: Kevin Surjan /David Wade.
L3: Mario Percic /N/A, L5: Mario Percic /N/A, L8: Mario Percic /Pat Wigger.
Others Under Par Nish Shah 69; Mari Percic 69; David Wade 70; Kevin Surjan 70.
Wooden Spoon Rod Thomson 92 nett

5 January 2013 Course Pine /Island Stroke MONTHLY MEDAL 1st Rnd Summer CupQualifying
1st Steve Roberts 71 nett
2nd Eric Lavelle 71 nett
3rd Nish Shah 72 nettA grade Gold Medal Steve Roberts
B grade Gold Medal Pat Wigger
Silver Medal Eric Lavelle
Best Gross A: Nish Shah 80, A Res: Mike Bunyan 92, B: Eric Lavelle 88, C: M Winsor 97
Long Drive P6 A: Mario Percic, A Res: John Simonetti, B: Colin Boyle, C: Mark Winsor
NTP P3: Kevin Surjan /T P Nind, P7: Mario Percic /Pat Wigger, P8: Mario Percic /Ameet Shah.
I2: Kevin Surjan / , I4: John Simonetti /TP Nind, I8: Steve Roberts /Eric Lavelle.Others Under Par
Wooden Spoon Bruce Gadd 92 nett