27 December 2008 Stableford 3 Sticks & Putter
1st David Wade 37 C/B
2nd Tony Manners 37 C/B
3rd Steve Roberts 34 C/B
Best Gross Tony Manners 26
Long Drive A: David Lee, A Res: N/A, B: Colin Boyle, C: Ken Ashworth
NTP Dane O'Brien /N/A, Steve Roberts /N/A, Tony Manners/N/A,
Dane O'Brien/Ken Ashworth, Kevin Fairhead/Mark Winsor, Steve Roberts; / N/A
Wooden Spoon Edward Davis 12

19 December 2008 Par
1st Kevin Fairhead 1 down Count back
2nd Trevor Van Luinen 1 down
3rd Alun WynJones 2 down
Best Gross Alun WynJones 5 down
Long Drive A: Tony Fisk, A Res: Trevor Van Luinen, B: David Wade, C: Ken Ashworth
NTP Kevin Fairhead/Paul Tregenza, Greg Kelly /NA, Alan Walker /NA, NA/NA,
John Simonetti /NA, Kevin Fairhead/Terry Nind
Wooden Spoon Sharon Gilgallon

13 December 2008 Stableford Pat Pereira Country Trophy
1st Con Pitsikas 37
2nd Trevor Van Luinen 36
3rd John Simonetti 35

6 December 2008 Stroke Monthly Medal
1st Kymberley Wilson 70
2nd Steve Roberts 71
3rd Eddie Roper 72
A Gold Medal Kymberley Wilson 70
B Grade Gold Medal Eddie Roper 72
Silver Medal Steve Roberts 71
Best Gross Steve Roberts 71
Long Drive A: Alun WynJones, A Res: Mario Percic, B: NA, C: Sharon Gilgallon
NTP Kevin Fairhead/Colin Boyle, Alun WynJones/Colin Boyle, Steve Roberts/Dan Kilderry,
John Simonetti/Ken Ashworth, Kevin Fairhead/Terry Nind, Alun WynJones.
Wooden Spoon Tony Fisk 88

29 November 2008 Stroke AMBROSE ¼ HCP Round 4 CLUB PAIRS
1st Tony Manners/Eddie Roper 63.5 nett
2nd Sue Burgess/Steve McEntee 64.75 nett
3rd Mario Percic/Kevin Fairhead 65.5 nett C/B
Best Gross Mario Percic/Kevin Fairhead 71 gross
Long Drive A: Steve Mcentee, A Res: Mario Percic, B: Dan Kilderry, C: Terry Nind
NTP Greg Kelly, Kevin Fairhead, Tony Manners/Jason Oughton, Steve Mcentee/Kit Davidson,
Peter Butler, Steve Roberts
Wooden Spoon Greg Kelly/David Wade 72.5 nett

22 November 2008 Par ROUND 3 CLUB PAIRS CHAMPIONSHIPS
1st David Wade +3
2nd Steve Mcentee +3
3rd Kevin Atkins +1
Best Gross Steve Mcentee +3
Long Drive A: Greg Kelly, A Res: NIL, B: NIL, C: Terry Nind
NTP Peter Butler/Mark Winsor, Peter Butler/Kevin Atkins, John Simonetti/Kevin Atkins,
Steve Mcentee/Terry Nind, John Simonetti/Ken Ashworth, Peter Butler/NIL
Wooden Spoon Sharon Gilgallon

15 November 2008 Stableford ROUND 2 CLUB PAIRS CHAMPIONSHIPS
1st Jim Scullion 38 pts
2nd David Wade 38 pts C/B
3rd Peter Butler 38 pts C/B
Best Gross Alun WynJones 30 pts
Long Drive A: Tony Fisk, A Res: Kymberley Wilson, B: Mark Winsor, C: Alan Rule
NTP Alun WynJones, Alun WynJones/Con Pitsikas, Kevin Fairhead/Paul Tregenza,
John Simonetti, Kevin Fairhead/Con Pitsikas, Greg Kelly/Jim Beake
Others Under Par Alan Rule 37 pts
Wooden Spoon Sharon Gilgallon 20 pts

9 November 2008 Di CANDILO STEEL CITY CPGC CLASSIC
Overall Winner Gavin McCarthey SWAN 44 pts Overall R/up Tom Vuke SWAN 44 pts
A Grade Winner Chris Gray COCKBURN 41 pts A Grade R/Up Robert Marhungarne MINERS 39 pts
A Res Winner Mario Percic 41 pts A Res R/Up George Popovic GLENN IRIS 41 pts
B Grade Winner Peter Butler 43 pts B Grade R/Up Peter Unkovic FREMANTLE 42 pts
C Grade Winner John Bowman NORTHSIDE 42 pts C Grade R/Up Matthew Tonnet FREMANTLE 42 pts
Sponsors Winner Trevor Bennett, Frank Lee, Rex Bentley
Sponsors R/Up Steve Nicoloff, Brodie Macon, Jim Scullion
Long Drive A: Chris Gray COCKBURN, A Res: Trevor Van Luinen,
B: Mark Winsor, C: Matt Tonnet FREMANTLE
NTP Bradley Macon Di Candilo Steel, John Simonetti, David Crabtree EMBLETON,
John Bowman NORTHSIDE, Chris Fortune COCKBURN.

1 November 2008 Stroke Monthly Medal Round 1 CLUB PAIRS Sponsored by Russell Boylan
1st Tony Manners 64 nett
2nd John Simonetti 64 nett C/B
3rd Jim Beake 65 nett
A Gold Medal Tony Manners
B Gold Medal Jim Beake
Silver Medal John Simonetti
Best Gross Alun WynJones 70 gross
Long Drive A: Trevor Van Luinen, A Res: N/A, B: Dan Kilderry, C: Paul Tregenza
NTP Greg Kelly/Kevin Atkins, Alun WynJones/Bruce Gadd, John Simonetti,
Kymberley Wilson/Jim Beake, Alun WynJones/Dan Kilderry, Alun WynJones
Others Under Par Alun WynJones 67 nett, Trevor Van Luinen 70 nett,
Mark Winsor 70 nett, Tony Fisk 70 nett
Wooden Spoon Dan Kilderry 85 nett

25 October 2008 Stroke & FINAL ROUND CLUB CHAMPIONSHIPS
1st Kit Davidson 68 nett
2nd Dane O'Brien 70 nett
3rd Jim Scullion 71 nett
Best Gross Alun WynJones 74 gross
Long Drive A: Trevor Van Luinen, A Res: N/A, B: Alan Walker, C: Alan Rule
NTP Steve Roberts/Richard Powell, Trevor Van Luinen/Alan Rule, Peter Butler/Mark Winsor,
David Wade/Sharon Gilgallon, Alun WynJones/Mark Winsor, Alun WynJones/Richard Powell
Others Under Par Jim Beake 71 nett, Steve Roberts 71 nett
Wooden Spoon Bruce Gadd 85 nett
2008 CLUB CHAMPIONSHIPS
CLUB CHAMPION ALUN WYNJones 296 gross.
'A' GRADE CHAMPION DAVE LEE 323 gross
'A Reserve' CHAMPION TONY MANNERS 340 gross.
'B' GRADE CHAMPION SUE BURGESS 369 gross
'C' GRADE CHAMPION JIM BEAKE 400 gross

11 October 2008 Stroke ROUND 2 CLUB CHAMPIONSHIPS
1st David Lee 66 nett
2nd Trevor Van Luinen 69 nett
3rd Tony Manners 69 nett C/B
Best Gross David Lee 75 gross
Long Drive A: Kevin Fairhead, A Res: Tony Manners, B: Alan Walker, C: Kit Davidson
NTP David Lee/Bruce Gadd, Trevor Bennett/Kit Davidson, Peter Butler/Dan Kilderry,
Alun WynJones/John Patterson, Trevor Van Luinen, Brad McMurray/Jim Beake
Others Under Par Trevor Bennett 70 nett
Wooden Spoon Kit Davidson 86 nett

4 October 2008 Stroke Monthly Medal ROUND 1 CLUB CHAMPIONSHIPS
1st Kevin Fairhead 69 nett
2nd David Lee 71 nett
3rd Sue Burgess 72 nett
Best Gross Kevin Fairhead 77 gross
Long Drive A: Kevin Fairhead, A Res: Russell Boylan, B: James Allen, C: Terry Nind
NTP Tony Fisk/Colin Boyle, Dane O'Brien/Mark Winsor, Brad McMurray/Ken Ashworth,
Kevin Fairhead/Con Pitsikas, Sue Burgess/Kit Davidson, Brad McMurray
Wooden Spoon Tony Fisk 89 nett

27 September 2008 Stroke 4 BALL AMBROSE
1st Ken Ashworth, Jim Scullion, Allan Walker, Kevin Fairhead 51.75 pts
2nd Dane O'Brien, Terry Carney, James Allen, Chris Bailey 54.5 pts
Long Drive A: Jim Scullion, Ken Ashworth, Alan Walker, and Kevin Fairhead
NTP James Allen/Chris Bailey, Terry/Carney/Dane O'Brien, Jim Scullion/Allan Walker,
Ken Ashworth/Kevin Fairhead

20 September 2008 Stableford Sponsored by Kit Davidson
1st Brad McMurray 38 pts
2nd Edward Davis 37 pts
3rd Alan Walker 36 pts C/B
Best Gross Brad McMurray
Long Drive A: Tony Fisk, A Res: Tony Manners, B: Ken Ashworth, C: Jim Beake
NTP Kevin Atkins/Kit Davidson, David Lee, Kymberley Wilson/Chris Bailey,
Tony Fisk/Terry Nind, David Lee, Con Pitsikas
Wooden Spoon Terry Nind

13 September 2008 Stableford SANDS TROPHY versus GLENN IRIS
SANDS TROPHY GLENN IRIS 32.75 PTS, COLLIER PARK 29.6 PTS
1st James Allen 45 pts
2nd Tony Manners 37 pts
3rd David Lee 37 pts C/B
Best Gross David Lee 28 pts
Wooden Spoon Steve Dunn 16 pts
Long Drive A: Jim Scullion, A Res: Tony Manners, B: Ken Ashworth, C: James Allen

6 September 2008 Stroke Monthly Medal
1st Steve Dunn 68 nett
2nd Chris Bailey 69 nett
3rd Alun WynJones 72 nett
A Gold Medal Steve Dunn
B Grade Gold Medal Steve Dunn
Silver Medal Chris Bailey
Best Gross Alun WynJones 75 gross
Long Drive A: David Lee, A Res: Mario Percic, B: Kevin Atkins, C: Steve Dunn
NTP David Lee/Paul Tregenza, N/A, John Simonetti/ N/A, John Simonetti/Colin Boyle,
Tony Manners/Con Pitsikas, Steve Roberts/Dan Kilderry
Wooden Spoon Ken Ashworth 92 nett

30 August 2008 Stableford PRESIDENT'S DAY
1st John Simonetti 40 pts
2nd Dan Kilderry 38 pts
3rd Peter Butler 38 pts C/B
Best Gross John Simonetti 28 pts
Long Drive A: Kevin Fairhead, A Res: Russell Boylan, B: Dan Kilderry, C: Kit Davidson
NTP Greg Kelly/Tim Nash, John Simonetti/Tim Nash, Kevin Surjan/Chris Bailey,
Kevin Fairhead/Dan Kilderry, David Lee/James Allen, David Lee/Tim Nash
Wooden Spoon David Wade 20 pts

23 August 2008 Stableford HIDDEN PARTNERS Sponsored by Mario Percic
1st Sue Burgess/Peter Butler 67 pts
2nd Dane O'Brien/Aldis Purins 66 pts
3rd Ken Ashworth/Trevor Bennett 65 pts
Best Gross Dane O'Brien
FINAL WINTER CUP 2008 Congrats to Alun WynJones in defeating Paul Tregenza 8 & 6
Long Drive A: Alun WynJones, A Res: Trevor Bennett, B: Terry Nind, C: Sharon Gilgallon
NTP Alun WynJones, Alun WynJones, Mario Percic/Terry P Nind, Alun WynJones,
Mario Percic, Alun WynJones
Wooden Spoon Alan Walker

16 August 2008 Stableford CAPTAIN'S DAY
1st Terry Nind 35 pts
2nd Dane O'Brien 34 pts
3rd John Simonetti 32 pts
Best Gross Dane O'Brien 28 pts
SEMI FINAL WINTER CUP Paul Tegenza 2 & 1 over Brad McMurray
Alun WynJones 2 & 1 over Mario Percic
Long Drive A: Dane O'Brien, A Res: David Wade, B: Chris Bailey, C: Terry Nind
NTP Greg McIntosh/Terry Nind, Kevin Surjan, Dane O'Brien, Kymberley Wilson,
Tony Manners/Mark Winsor, John Simonetti/Kit Davidson
Wooden Spoon Sharon Gilgallon 14 pts

9 August 2008 Par 1/4 FINAL WINTER CUP
1st Dane O'Brien + 1
2nd Alan Rule 1
3rd Kevin Surjan 2
Wooden Spoon Sharon Gilgallon 13

2 August 2008 Stroke Monthly Medal Sponsored by Ken Ashworth
1st Kevin Atkins 68 nett
2nd Brad McMurray 69 nett
3rd Colin Boyle 75 nett
A Grade Gold Medal Brad McMurray
B Grade Gold Medal Kevin Atkins
Kiwi Mug Kevin Atkins
Silver Medal Colin Boyle
Best Gross Brad McMurray 78 gross

26 July 2008 Stroke Round 2 WINTER CUPS sponsored by Ken Ashworth
1st Paul Tregenza 65 nett
2nd Dane O'Brien 68 nett
3rd Kevin Surjan 69 nett
Best Gross Dane O'Brien 80 gross
Long Drive A: Alun WynJones, A Res: Kymberley Wilson, B: Con Pitsikas, C: Jim Beake
NTP Alun WynJones/Marie Intini, Dane O'Brien, Peter Butler, Kevin Surjan,
Peter Butler/Alan Rule, Terry Carney.
Others Under Par Mario Percic 70 nett
Wooden Spoon Kymberley Wilson 83nett

19 July 2008 Stroke Round 1 WINTER CUPSponsored by Ken Ashworth
1st Paul Tregenza 69 nett
2nd John Simonetti 70 nett
3rd Dane O'Brien 71 nett
Best Gross Alun WynJones 75 gross
Long Drive A: Alun WynJones, A Res: Terry Carney, B: Mark Winsor, C: Terry Nind
NTP Alun WynJones/ Paul Tregenza, John Simonetti, Alun WynJones,
Alun WynJones/Jim Beake, Alun WynJones, Peter Butler.
Wooden Spoon Kit Davidson 95 nett.

12 July 2008 Par Sponsored by Ken Ashworth
1st Terry Nind +5
2nd Terry Carney +4
3rd Kevin Atkins 2
Best Gross Alun WynJones 4
Long Drive A: Steve Roberts, A Res: Mario Percic, B: David Firstenberg, C: Alan Rule
NTP N/A, Terry Carney/Terry Nind, Alun WynJones/Kevin Atkins, Woodsy/N/A,
Woodsy/N/A, John Simonetti/Jim Beake.
Wooden Spoon Kit Davidson 10

5 July 2008 Stroke Monthly Medal
1st Terry Carney 69 nett A Grade Gold Medal
2nd Steve Roberts 73 nett Silver Medal
3rd Chris Bailey 74 nett B Grade Gold Medal
Best Gross Steve Roberts 83 gross
Long Drive A: N/A, A Res: N/A, B: Con Pitsikas, C: N/A
NTP Terry Carney/Chris Bailey, Greg Kelly, Alan Walker/Chris Bailey,
Justy Jensen/Con Pitsikas, Alan Walker, Robert Marhungarne
Wooden Spoon Sharon Gilgallon 101 nett

28 June 2008 Stroke CANADIAN 4 BALL Round 4 WAGL Pennants
1st James Elliott 7 pts
2nd David Lee 6 pts
3rd Peter Butler 5 pts
Long Drive A: David Lee, A Res: Trevor Bennett, B: Dan Kilderry, C: Jason Oughton
NTP Bruce Hudson/Paul Tregenza, David Lee/James Elliot, Mark Taylor/Dave Firstenberg,
Dane O'Brien/Jason Oughton, Terry Carney/Rob Perrin, Mark Taylor/James Elliot
Wooden Spoon Jason Oughton 1 pt

21 June 2008 Stableford
Congratulations to Mario Percic on Winning $1328.50 in Chase the Ace!
1st Greg Kelly 41pts
2nd Jason Oughton 37pts
3rd Ken Ashworth 36pts C/B
Best Gross Greg Kelly 32pts
Long Drive A: Trevor Van Luinen, A Res: Terry Carney, B: Mark Winsor, C: Terry Nind
NTP Colin Boyle/Jason Oughton, Colin Boyle/Terry Nind, Alun WynJones/Ken Ashworth,
Alun WynJones/Con Pitsikas, Tony Manners/Mark Winsor, Dane O'Brien
Wooden Spoon Sharon Gilgallon

14 June 2008 STABLEFORD PAIRS
1st Russell Boylan/John Simonetti 69pts
2nd Dane O'Brien/Aldis Purins 66pts
3rd Jason Oughton/Tony Manners 64pts
Best Gross David Lee
Long Drive A: Alun WynJones, A Res: Terry Carney, B: Kevin Atkins, C: Jason Oughton
NTP Aldis Purins, John Simonetti/Kevin Atkins, David Wade, Tony Manners,
Alun WynJones/Kevin Atkins, Alun WynJones/Dan Kilderry
Others under Par David Lee 37pts, John Simonetti 38pts
Wooden Spoon David Lee/Kit Davidson 53pts

7 June 2008 Stroke Monthly Medal
1st David Lee 68 nett A Grade Gold Medal
2nd Sue Burgess 70 nett Silver Medal
3rd Russell Boylan 71 nett
B Grade Gold Medal Jason Oughton
Best Gross David Lee 78 gross
Long Drive A: Mark Robbins Glenn Iris, A Res: Terry Carney, B: Kevin Atkins, C: Jason Oughton
NTP Kevin Fairhead/Jason Oughton, David Lee/Dave Firstenberg, David Lee/Dave Firstenberg,
Peter Butler/Con Pitsikas, John Simonetti/Kevin Atkins, Craig Fletcher/Con Pitsikas
Wooden Spoon Kit Davidson 92 nett

31 May 2008 Stroke & Par Bisque PAR BISQUE PLAY ABADONED DUE TO BAD WEATHER

24 May 2008 CANADIAN 4 BALL
1st Kevin Fairhead 9 pts
2nd James Elliott 8 pts
3rd Tony Solomons 7 pts 4th Steve Roberts 7 pts; 5th Brad McMurray 7 pts; 6th Mario Percic 7 pts
Stableford: Jason Oughton 31pts, Chris Bailey 29pts, Trevor Bennett 28pts.
Match Play FINALS 2008 'A' GRADE Zan Aung BEAT John Simonetti 3&2
'B' GRADE Dan Kilderry BEAT Dave Wade 6&4 'C' GRADE Con Pitsikas BEAT Ken Ashworth 2&1
Long Drive A: Kevin Fairhead, A Res: Trevor Bennett, B: Kevin Atkins, C: Con Pitsikas
NTP John Simonetti/Ken Ashworth, David Lee/Con Pitsikas, Steve Roberts/Ken Ashworth,
Zan Aung/James Elliot, Kevin Fairhead, Brad McMurray

17 May 2008 Stableford Match Play KNOCKOUT Round 2
1st Trevor Van Luinen 40 pts
2nd Greg Kelly 34 pts
3rd Sue Burgess 33 pts (C/B)
Best Gross Trevor Van Luinen
Match Play Round 2: "A" Grade Semi Finals: Zan Aung beat Alun WynJones 4&3;
John Simonetti beat Kevin Fairhead on the 2nd extra hole;
"C" Grade Semi Finals: Ken Ashworth beat Sharon Gilgallon on the 1st extra hole;
Con Pitsikas beat James Elliot 2up.
"B" Grade Final: Dan Kilderry beat Dave Wade 6&4
Long Drive A: Zan Aung, A Res: Trevor Van Luinen, B: Chris Bailey, C: Ken Ashworth
NTP Zan Aung/Ken Ashworth, Kevin Fairhead/Dan Kilderry, Kevin Fairhead/ N/A,
Sue Burgess/Ken Ashworth, Trevor Van Luinen/ N/A, David Wade/ N/A
Wooden Spoon Kit Davidson 19 pts

10 May 2008 Stroke Match Play KNOCKOUT Round 1
1st Brad McMurray
2nd John Simonetti
3rd Zan Aung
Long Drive A: John Simonetti, A Res: Trevor Bennett, B: Con Pitsikas, C: Jason Oughton
NTP Zan Aung/Dan Kilderry, Alun WynJones/Ken Ashworth, Greg Kelly/Ken Ashworth,
Alun WynJones/Chris Bailey, Robert Marhungarne/Dan Kilderry, N/A N/A
Match Play Round 1: Zan Aung beat Greg Kelly on the 19th; Kevin Fairhead Forfeit over Brad McMurray;
Alun WynJones beat Rob Marhungarne on the 19th; John Simonetti forfeit over Tony Manners;
Dan Kilderry beat Trevor Bennett 1 up; Ken Ashworth beat Marie Intini 4&2; James Elliot forfeit over Del Poole;
Con Pitsikas beat Jason Oughton on the 19th; Dave Wade & Sharon Gilgallon had byes.

3 May 2008 Stroke Monthly Medal, ANNIVERSARY DAY & MEMBERSHIP DAY
1st Aldis Purins 63 nett A Grade Gold Medal MEMBERSHIP WINNER
2nd Edward Davis 66 nett Silver Medal
3rd Zan Aung 68 nett
B Grade Gold Medal Ken Ashworth
Best Gross Edward Davis 78 gross
Long Drive A: Mario Percic, A Res: Aldis Purins, B: Sue Burgess, C: Terry Nind
NTP Kevin Fairhead/Paul Tregenza, Greg Kelly/Con Pitsikas, Brad McMurray/David Firstenberg,
Kevin Surjan/ N/A, Aldis Purins/ N/A, Greg Kelly/ Mark Winsor
Wooden Spoon Sharon Gilgallon 91 nett

26 April 2008 Stableford ANZAC TROPHY Sponsored by Paul Tregenza
ANZACS V's ALIENS ANZACS 32.13 beat the ALIENS 27.09
1st Con Pitsikas 38 pts C/B
2nd Jason Oughton 38 pts C/B
3rd Alan Walker 37 pts C/B
Best Gross Kevin Fairhead 27 pts gross
Long Drive A: Kevin Fairhead, A Res: David Wade, B: Con Pitsikas, C: Terry Nind
NTP Robert Marhungarne/J Oughton, Tony Manners/Alan Rule, Kevin Fairhead/Jason Oughton,
Trevor Bennett/ N/A, Kevin Fairhead/ Jason Oughton, Sue Burgess
Others Under Par Mark Winsor 37 pts C/B
Wooden Spoon David Firstenberg 20 pts

19 April 2008 Stroke Sponsored by Trevor Bennett
1st Ken Ashworth 67 nett
2nd Russell Boylan 69 nett
3rd Mario Percic 70 nett
Best Gross Russell Boylan 82 gross
Long Drive – A: Zan Aung, A Res:Mario Percic, B: Dan Kilderry, C: Terry Nind
NTP Dane O'Brien/Dan Kilderry, Kevin Fairhead/Dave Firstenberg, John Simonetti/Ken Ashworth,
Trevor Van Luinen/Mark Winsor, Kymberley Wilson/Kevin Atkins, Kymberley Wilson/Dan Kilderry
Wooden Spoon Jim Beake 88 nett

12 April 2008 Stableford St GEORGES DAY Sponsored by Greg Kelly
1st Con Pitsikas 42 pts
2nd Greg Kelly 42pts
3rd Edward Davis 37 pts
Best Gross Greg Kelly 33 pts gross
Long Drive A: Steve Roberts, A Res: Kymberley Wilson, B: Sue Burgess, C: Del Poole
NTP Trevor Bennett/ N/A, Kevin Fairhead/Con Pitsikas, Brad McMurray/ N/A,
Robert Marhungarne, Alun WynJones/Con Pitsikas, Peter Butler/Mike Patton
Others Under Par Del Poole 37 pts
Wooden Spoon Brad McMurray

5 April 2008 Stroke Monthly Medal Sponsored by David Wade
1st John Simonetti 69 nett A Grade Gold Medal
2nd Kevin Surjan 73 nett Silver Medal
3rd Greg Kelly 73 nett C/B
B Grade Gold Medal Kevin Atkins
Best Gross John Simonetti 81 gross
Long Drive A: Kevin Fairhead, A Res: Mario Percic, B: Kevin Atkins, C: Marie Intini
NTP Brad McMurray/ N/A, Steve Roberts/Con Pitsikas, Greg Kelly/Kevin Atkins,
Kevin Surjan/Con Pitsikas, Steve Roberts/Paul Tregenza, Greg Kelly/Paul Tregenza
Wooden Spoon Kevin Fairhead

29 March 2008 Stableford 18 27 Hole Challenge
27 HOLE GAME 1st Alan Walker 57 pts 2nd Dane O'Brien 57 pts C/B
18 HOLE GAME OF THE DAY
1st Alan Walker 40 pts
2nd John Simonetti 39 pts
3rd Dane O'Brien 38 pts
Best Gross Kevin Fairhead 28 pts
Long Drive A: Robert Marhungarne, A Res: Mario Percic, B: N/A, C: Terry Nind
NTP Mario Percic/Dan Kilderry, Brian Thomson, Alan Walker, Alan Walker,
John Simonetti/Jason Oughton, Alun WynJones
Wooden Spoon Kit Davidson

22 March 2008 Stroke 2 BALL AMBROSE 1/4 HANDICAP
1st John Simonetti/Jason Oughton 63.25
2nd Steve Roberts/Dan Kilderry 63.75
3rd Kit Davidson/Kevin Fairhead 64.00
Long Drive A: Russell Boylan, A Res: John Simonetti, B: Mark Winsor, C: Ken Ashworth
NTP Kevin Fairhead/Kit Davidson, John Simonetti/Dan Kilderry, Terry Carney/Murray McKay,
Russell Boylan/Dan Kilderry, Steve Roberts/Dan Kilderry, Alun WynJones/Dan Kilderry
Wooden Spoon Murray Mckay/Terry Carney 72.00

15 March 2008 Stroke & Round 3 TOTARA SHIELD
TOTARA SHIELD 2008
1ST Jason Oughton 216 nett, 2ND Alun WynJones 217 nett, 3RD Kymberley Wilson 218 nett
1st Kymberley Wilson 67 nett
2nd Sue Burgess 69 nett
3rd Kevin Fairhead 70 nett
Best Gross Kevin Fairhead 76 gross
Long Drive A: Russell Boylan, A Res: Kymberley Wilson, B: N/A, C: Jason Oughton
NTP David Wade/ N/A, Colin Boyle/ Murray McKay, Greg Kelly/Kit Davidson,
Alun WynJones/Terry Nind, John Simonetti/ N/A, Kevin Fairhead/ N/A
Others Under Par Greg Kelly 70 nett, Robert Marhungarne 70 nett
Wooden Spoon Sharon Gilgallon

8 March 2008 Stroke & Round 2 TOTARA SHIELD
1st Kit Davidson 65 nett
2nd Kevin Fairhead 66 nett
3rd Jason Oughton 68 nett
Best Gross Kevin Fairhead 73 gross
Long Drive A: Greg Kelly, A Res: John Simonetti, B: Peter Butler, C: Marie Intini
NTP John Simonetti/Kit Davidson, Kevin Fairhead/Paul Tregenza, Edward Davis/Kit Davidson,
Alun WynJones/ N/A, Alun WynJones/ N/A, Kymberley Wilson/Terry Nind
Wooden Spoon Alan Walker

1 March 2008 Stroke Monthly Medal & Round 1 TOTARA SHIELD
1st Alun WynJones 69 nett C/B A Grade Gold Medal
2nd Terry Carney 69 nett Silver Medal
3rd David Lee 70 nett
B Grade Gold Medal Alan Rule
Best Gross Alun WynJones 71 gross
Long Drive A: Brian Thomson, A Res: Terry Carney, B: Sue Burgess, C: Jason Oughton
NTP Terry Carney/Marie Intini, Peter Carway/Dan Kilderry, Tony Manners/ N/A,
Alan Walker/ N/A, Steve Mcentee/Del Poole, Steve Roberts/ N/A
Wooden Spoon Mark Winsor

23 February 2008 Stableford County Trophy The Golf Club Kennedy Bay
1st Kymberley Wilson 35 pts County Trophy Winner
2nd Jason Oughton 33 pts C/B
3rd Alun WynJones 33 pts
Best Gross Alun WynJones 31 pts
Long Drive A: David Lee, A Res: N/A, B: Kevin Atkins, C: Ken Ashworth
NTP Alun WynJones/Ken Ashworth, Trevor Bennett/Ken Ashworth, Steve McEntee/Con Pitsikas,
Alun WynJones/Con Pitsikas, Kymberley Wilson/Jason Oughton, Steve McEntee/Paul Tregenza
Wooden Spoon Lynda Forbes 14 pts

16 February 2008 Stableford
1st Edward Davis 39 pts C/B
2nd Con Pitsikas 39 pts
3rd Sue Burgess 38 pts C/B
Best Gross Edward Davis 27 pts
Final Summer Cup Match Play
Trevor Van Luinen wins the Summer Cup on the 1st extra hole over Alun WynJones
Long Drive A: Steve Roberts, A Res: Kymberley Wilson, B: Peter Butler, C: Jim Beake
NTP Edward Davis/Del Poole, Edward Davis/Con Pitsikas, Terry Carney/ N/A,
Trevor Van Luinen/Ken Ashworth, Robert Marhungarne/ N/A, Trevor Bennett/Con Pitsikas
Others Under Par Terry Carney 38 pts, Peter Butler 38 pts
Wooden Spoon Jim Beake

9 February 2008 Par & Semi Final Summer Cup
1st Ken ASHWORTH + 5
2nd Sue Burgess + 3
3rd Jason OUGHTON + 2
Best Gross Kevin Surjan
Semi Final Summer Cup Match Play
Alun WynJones won 2&1 over Steve McEntee; Trevor Van Luinen won 3&2 over Dane O'Brien
Long Drive A: Trevor Van Luinen, A Res: Alan Walker, B: Hilmar Stauden, C: Jason OUGHTON
NTP David Lee/Jason Oughton, Alun WynJones/Con Pitsikas, Steve McENTEE/Lynda Forbes,
Trevor Bennett/Ken Ashworth, Alan Walker/Paul Tregenza, Trevor Van Luinen/Murray McKay
Wooden Spoon Sharon Gilgallon 11

2 February 2008 Stroke Monthly Medal & ¼ Final Summer Cup
1st Tony Manners 66 nett A Grade Gold Medal
2nd Alan Walker 68 nett Silver Medal
3rd Dan Kilderry 69 nett B Grade Gold Medal
Best Gross Tony Manners 78 gross
Qtr Finals Summer Cup Match Play
Alan WynJones won 6 & 5 over Jason Oughton; Trevor Van Luinen won 3 & 2 over Dave Wade
Steve Mcentee won 2 & 1 over Ken Ashworth; Dane O'Brien won 5 & 4 over Peter Butler
Long Drive A: Trevor Van Luinen, A Res: David Wade, B: Dan Kilderry, C: Alan Rule
NTP Dane O'Brien/ Con Pitsikas, Trevor Van Luinen/Con Pitsikas, John Simonetti/Dan Kilderry,
Robert Marhungarne/Brent Levey, Alun WynJones/Con Pitsikas, John Simonetti/Jason Oughton
Others Under Par John Simonetti 70 nett, Con PITSIKAS 70 nett
Wooden Spoon Kit Davidson

26 January 2008 Stroke Robbie Burns Day
1st Alan Walker 44 pts
2nd Tony Manners 38 pts C/B
3rd Greg Kelly 38 pts
Best Gross Greg Kelly
Long Drive A: Greg Kelly, A Res: N/A, B: Alan Walker, C: N/A
NTP Alun WynJones/Jim Beake, Peter Butler/Terry Nind, Kevin Surjan/Dave Firstenberg,
Kevin Surjan/Dave Firstenberg, Edward Davis/Del Poole, Tony Manners/ N/A
Others Under Par Steve Roberts
Wooden Spoon Sharon Gilgallon

19 January 2008 Stroke Round 3 Summer Cup Qualifying
1st Robert MARHUNGARNE 66 NETT
2nd Ken ASHWORTH 69 NETT
3rd Edward DAVIS 70 NETT
Best Gross Robert MARHUNGARNE 76 GROSS
Long Drive A: Steve McENTEE, A Res: Aldis PURINS, B: N/A, C: Terry NIND
NTP Alun WYNJones/ A SCHULTZ, Greg KELLY/ Dan KILDERRY, Alan WALKER/ N.A,
Alun WYNJones/ S GILGALLON, Alan WALKER/ K ASHWORTH, Robert MARHUNGARNE/ N.A
Others Under Par Tony MANNERS 71 NETT, Jason OUGHTON 71 NETT
Wooden Spoon Sharon GILGALLON

12 January 2008 Stroke Ethel Smith Memorial & Round 2 Summer Cup + Putting Comp Final
1st Alun WYNJones 66 nett
2nd Russell BOYLAN 67 nett
3rd Trevor BENNETT 67 nett C/B
Best Gross Alun WYNJones 68 gross NEW COURSE RECORD FOR ISLAND/PINES
Long Drive A: Alun WYNJones, A Res: Kymberley WILSON, B: Mark WINSOR, C: Terry CARNEY
NTP Sue BURGESS/Paul TREGENZA, Tony MANNERS/Mark WINSOR, Alun WYNJones/Mark WINSOR,
Russell BOYLAN/Gino CECCHI, Alun WYNJones/ N/A, Alun WYNJones/Gino CECCHI
Others Under Par David WADE 70 nett, Trevor VAN LUINEN 70 nett, Sue BURGESS 70 nett,
Jason OUGHTON 71 nett, Alan WALKER 71 nett
Wooden Spoon Lynda FORBES

5 January 2008 Stroke Monthly Medal & Round 1 Summer Cup
1st David FIRSTENBERG 63 nett B Grade Gold Medal
2nd David WADE 67 nett A Grade Gold Medal
3rd John SIMONETTI 68 nett Silver Medal
Best Gross Alun WYNJones 70 gross
Long Drive A: Brian THOMSON, A Res: Tony MANNERS, B: David WADE, C: Alan RULE
NTP John SIMONETTI/Tim Nash, Steve ROBERTS/Terry NIND, Alun WYNJones/D Firstenberg,
Greg KELLY/D FIRSTENBERG, Trevor BENNETT/Con PITSIKAS, Steve ROBERTS/Ken ASHWORTH
Others Under Par Alan RULE, Alun WYNJones, Dane O'Brien, Peter BUTLER, Steve McENTEE
Wooden Spoon Lynda FORBES