16th November Stableford Club Pairs Round 1

1st  K Ashworth & S Adamson 47 Pts C/B
2nd  P Carway & T Carney 47Pts
3rd  S Flottmann & B McMurray 45Pts
      NTP Island 2 A Manners AG K Ashworth BG Island 4 P Higham AG B Williams BG Island 8 J Simonetti AG K Ashworth BG Lake 3 K Williams AG K Ashworth BG Lake 5 D Lee AG T Chester BG Lake 8 A Godfrey AG S Adamson BG Long Drive Island 6 K Williams AG D Lee AR B Williams BG D Firstenberg CG Long Putt Lake 7 D Firstenberg Birdies D Lee S Flottmann EAGLE J Simonetti D Firstenberg  Wooden Spoon Pair K Williams S Chester 38Pts

9th November Stroke Monthly Medal

1st  B McMurray A Grade Gold 81/67
2nd  A Walker B Grade Gold 92/67 C/B
3rd  K Surjan Silver 79/68
      NTP Pine 3 K Surjan A/G T Carney B/G Pine 7 N/A A/G N/A B/G Pine 8 B McMurray A/G R Shah B/G Lake 3 K Williams A/G N/A B/G Lake 5 K Williams A/G A Walker B/G Lake 8 K Surjan A/G S Chester B/G Long Drive K Williams A/G A Manners A/R R Shah B/G S Chester C/G Long Putt K Williams Best Gross K Surjan 79/68 B McMurray 81/67 T Carney 87/69 A Walker 92/67 Other Notiable Scores T Carney 87/69 J Simonetti 84/70 Wooden Spoon C Bremner 133/100

1st 2nd 3rd November BBBB @ Binningup

1st  J Simonetti S Flottmann B Williams 187 Pts
2nd  T Bennett A Manners K Surjan 183 Pts
3rd  S Roberts K Ashworth T V Luinen 159 Pts
      Thanks to T Bennett and B Bennett for a great Weekend Dave Wade for exellent food Well Done Lads

26 th October 2019 Stableford Pat Pereira Country Trophy @ Port Kennedy Bay

1st  S Adamson 39pts
2nd  P Monteath 32pts C/B
3rd  M Percic 32pts
NTP Hole 3 M Percic AG L Pascoe BG Hole 6 K Williams AG N/A BG Hole 11 P Monteath AG N/A BG Hole 14 M Percic AG T Carney BG Hole 16 M Percic AG S Adamson BG Hole 17 P Monteath AG S N/A BG Long Drive Hole 8 M Richie V AG B M Percic AR  L Pascoe BG  C Bremner CG  Long Putt Hole 12 P Monteath  Wooden Spoon TVLuinen 17Pts

 

19 th October 2019 Stroke  Rd 3 Totara Shield Pine Lake

1st  R Dolton 91/68
2nd  P Monteath 80/71
3rd  B McMurray 86/72
NTP Pine 3 S Flottmann AG W Varis BG Pine 7 P Monteath AG W Dolton BG Pine 8 D Lee AG B Rigg BG Lake 3 K Surjan AG R Shah BG Lake 5  K WilliamsAG T Chester BG Lake 8 K Surjan AG S Gilgallon BG Long Drive Hole Lake 4 E Lavelle AG B McMurray AR  M Winsor BG  W Dolton CG Birdies W Varis Long Putt Pine 5  S Gilgallon Wooden Spoon P Higham 95/83 Totara Shield Final Results 5th W Varis 220  4th T Bennett 220 3rd D Avery 218 2nd P Monteath 213 Totara Shield Winner B Rigg 210 Well Done Brendan

12 th October 2019 Stroke  Rd 2 Totara Shield Lake Pine

1st  B Rigg 100/68
2nd  P Monteath 78/69
3rd  T Bennett 88/70
NTP Lake 3 J Simonetti AG S Adamson BG Lake 5 B Williams AG D Firstenberg BG Lake 8 A Manners AG N/A BG Pine 3 P Monteath AG N/A BG Pine 7 E Lavelle AG M Waite BG Pine8 M Hollington AG N/A BG Long Drive Hole Pine 5 S Flottmann AG  J Simonetti AR  K Ashworth BG  A Walker CG Birdies B Williams Tim Ryan Visitor Long Putt Lake 4 M Waite Wooden Spoon A Manners 103/88

 

 

5th October 2019 Stroke Monthly Medal Rd 1 Totara Shield Island & Lake

1st  W Varis BG Gold 90/67
2nd  D Avery Silver 91/67 C/B 
3rd  B Rigg 104/69
NTP Island 2 M Percic A/G W Varis B/G Island 4 M Bunstead A/G D Avery B/G Island 8 A Godfrey A/G N/A B/G Lake 3 K Williams A/G N/A B/G Lake 5 K Williams A/G B Williams B/G Lake 8 K Surjan A/G T Bennett B/G Long Drive Hole Island 6 N/A A/G M Bunstead A/R N/A B/G K Ashworth C/G Long Putt Hole 9 Lake J Simonetti Birdies T Bennett M Bunstead Best Gross P Monteath 83 M Percic 88 B Williams 89 W Varis 90 Wooden Spoon B Foxwell 114/89 Other Notiable Scores K Ashworth 92/70 P Higham 84/71 A Grade Gold

 

29th September 2019 Stableford

1st  E Lavelle 36pts
2nd  D Firstenberg 36ptsC/B
3rd  J Simonetti 36ptsC/B
NTP Hole 3 Pine K Fairhead A/G T Chester B/G Lake 5 E Lavelle A/G T Chester B/G

21st September 2019 Captains 11 Vs Presidents 11 @ Whaleback GC

1st  T Van Luinen 40pts
2nd  S Flottmann 39pts
3rd  B Williams 37pts
NTP Hole 3 S Flottmann AG M Winsor BG Hole 6 T V Luinen AG K Ashworth BG Hole 8 N/A AG A Dolton BG Hole 13 T Carney AG R Dolton BG Hole 16 S Flottmann AG N/A BG Hole 18 E Lavelle AG N/A BG Long Drive Hole 11 K Surjan AG T Carney AR M Winsor BG T Nind CG Long Putt C Bremner Other Notiable Scores B Rigg 37 Pts

14th September 2019 Sands Trophy Played @ Glen Iris GC

1st  P Higham 37Pts
2nd  K Ashworth 36Pts
3rd  E Lavelle 33Pts
      Glen Iris 32.52 Defeated CPCG 28.94

7th September 2019 Monthly Medal Stroke Life Members Day $150 Winner
1st  K Fairhead 75/67 AG Gold
2nd  B Williams 87/69 BG Gold
3rd  J Simonetti 85/71
NTP Pine 3 K Fairhead  AG M Winsor BG Pine 7 J Simonetti AG K Ashworth BG Pine 8 A Manners AG N/A BG Lake 3 C Thompson AG B Williams BG Lake 5 J Simonetti  AG D Gibson BG Lake 8  K Williams AG T Bennett BG  Long Drive Pine 5 K Williams AG A Manners AR  D Gibson BG T Nind CG   Long Putt Lake 2 P Carway  Birdies A Manners Wooden Spoon D Lee 97/85 Best Gross AG K Fairhead 75/67 AR J Simonetti 85/71 BG B Williams 87/69 CG D Firstenberg 99/76

31st August 2019 Big Kevs Super Sixes
1st  B Williams & K Williams 61Pts C/B
2nd  T Nind & J Simonetti 61 Pts
3rd  S Adamson & K Ashworth 54 Pts
NTP Pine 3 S Flottmann AG K Ashworth BG Pine 7 K Fairhead AG N/A BG Pine 8 J Simonetti AG N/A BG Island 2 K Fairhead AG M Winsor BG Island 4 P Higham  AG K Ashworth BG Island 8  K Fairhead AG B Williams BG  Long Drive Island 3 K Fairhead AG B McMurray AR  D Wade BG S Adamson CG   Long Putt Pine 6 W Varis  Birdies E Davis K Fairhead E Lavelle B Williams Wooden Spoon D Firstenberg E Davis 37 Pts

24th August 2019 Russian Stablefofd & Final Winter Cup

Winter Cup Final E Lavelle 1up b T Bennett

1st  D Firstenberg Ed Davis 84 Pts
2nd K Surjan S Tomson 67 Pts
3rd  S Flottmann B Mc Murray  57Pts
NTP Island 2 D Lee AG C Bremner BG Island 4 K Surjan AG B Williams BG Island 8 J Simonetti AG N/A BG Lake 3 K Williams AG T Nind BG Lake 5 E Lavelle AG T Bennett BG Lake 8  J Simonetti AG N/A BG  Long Drive Island 6 K Williams AG D Lee AR  T Bennett BG K Ashworth CG   Long Putt Lake 2 B Williams Wooden Spooners T Nind J Simonetti 42 Pts  Match Play Final
Result E Lavelle 1up Over T Bennett Notible Scores E Davis 46 Pts

17th August 2019 Stableford  Semi  Finals Winter Cup
1st  T Nind 36Pts
2nd B Rigg 34Pts
3rd  K Fairhead 33Pts
NTP Pine 3 S Flottmann AG N/A BG Pine 7 N/A AG D Firstenberg BG Pine 8 N/A AG N/A BG Lake 3 S Flottmann AG T Nind BG Lake 5 D Lee AG C Bremner BG Lake 8  D Lee AG T Bennett BG  Long Drive Lake 2 S Flottmann AG N/A AR  K Ashworth BG B Rigg CG   Long Putt Pine 6 B Mc Murray   Match Play Semi
Finals Results T Bennett 1UP S Flottma 2 K Fairhead AG T Nind BG Island 4 K Fairhead AG N/A BG Island 8  S Flottmann AG T Bennett BG  Long Drive Island 1 K Fairhead AG N/A AR M Winsor BG S Adamson CG   Long Putt Pine 6 T Nind Wooden Spoon S Adamson

10th August 2019 Stableford  1/4 Finals Winter Cup
1st  C Bremner 37Pts
2nd I McKellar 36Pts
3rd  K Williams 36Pts C/B
NTP Pine 3P Higham AG B Williams BG Pine 7 K Fairhead AG B Williams BG Pine 8 K Fairhead AG K Ashworth BG Island 2 K Fairhead AG T Nind BG Island 4 K Fairhead AG N/A BG Island 8  S Flottmann AG T Bennett BG  Long Drive Island 1 K Fairhead AG N/A AR M Winsor BG S Adamson CG   Long Putt Pine 6 T Nind Wooden Spoon S Adamson 24Pts  Match Play 1/4
Finals Results T Bennett 4/2 B Rigg B Williams 1UP P Higham S Flottmann 3/1 M Winsor

3rd August 2019 Stroke RD 3 Winter Cup Qualifying
1st  E Lavelle 76/66
2nd A Manners 87/70
3rd  T Bennett 90/71
NTP Island 2 P Higham AG T Bennett BG Island 4 B McMurray AG M Winsor BG Island 8 J Simonetti AG T Carney BG Lake 3 E Lavelle AG B Rigg BG Lake 5 S Flottmann AG B Williams BG Lake 8 S Flottmann AG T Bennett BG  Long Drive Pine 6 E Lavelle AG P Higham AR A Manners BG B Rigg CG   Long Putt Lake 2 K Williams  Wooden Spoon S Flottmann 96/88 Birdies E Lavelle B Williams x2 Laidies Pennants Finals Played at Kwinana Collier Park are CHAMPIONS Well Done
Finals Winter Cup Draw E Lavelle v D Avery B Williams v B Rigg T Bennett v S Flottmann C Boyle v M Winsor

27th July 2019 Stroke RD 2 Winter Cup Qualifying
1st  B Williams 89/71
2nd M Winsor 91/73
3rd  C Boyle 93/73 C/B
NTP Pine 3 D Lee AG M Winsor BG Pine 5 B McMurray AG B Williams BG Pine 7 P Higham AG N/A BG Lake 3 D Lee AG N/A BG Lake 5 P Higham AG D Avery BG Lake 8 K Williams AG S Chester BG  Long Drive Pine 8 K Fairhead AG J Simonetti AR C Boyle BG S Adamson CG   Long Putt Lake 2 K Surjan  Wooden Spoon S Adamson 114/92 Birdies D Lee Laidies Pennants Draw 2x2

20th July 2019 Stroke RD 1 Winter Cup Qualifying
1st  A Godfrey 84/72
2nd S Flottmann 82/73
3rd  P Higham 88/74 C/B
NTP Pine 3 J Simonetti  AG T Carney BG Pine 7 J Simonetti AG N/A BG Pine 8 S Flottmann AG N/A BG Island 2 E Lavelle AG N/A BG Island 4 E Lavelle AG N/A BG Island 8 S Flottmann AG D Avery BG  Long Drive Island 6 S Flottmann AG P Higham AR K Ashworth BG D Avery CG   Long Putt Island 5 T Bennett  Wooden Spoon K Ashworth 102/81 Birdies S Flottmann E Lavelle Other Notiable Scores D Avery 98/74 C/B C Boyle 95/74 C/B Ladies Pennants 4/0 Loss Individal Scores Not Avaliable At This Time

13th July 2019 Stableford
1st  P Higham 38pts C/B
2nd C Boyle 38pts C/B
3rd  S Flottmann 38pts C/B
NTP Island 2 D Lee  AG T Bennett BG Island 4 S Flottmann AG M Winsor BG Island 8 S Flottmann AG S Tomson BG Lake 3 S Flottmann AG S Tomson BG Lake 5 D Lee AG K Ashworth BG Lake 8 E Lavelle AG T Bennett BG  Long Drive Island 6 E Lavelle AG N/A AR M Winsor BG W Dolton CG   Long Putt Lake 7 K Ashworth  Wooden Spoon K Surjan 26pts Birdies S Flottmann T Bennett Other Notiable Scores E Santimano 38ptsC/B T Bennett 37pts Ladies Pennants 3/1 Loss W Dolton 5/4 Win K Gale 0/1 Loss S Gilgallon 2/1 Loss S Chester 8/6 Loss

6th July 2019 Stroke Monthly Medal
1st  T Carney 87/68 C/B
2nd K Surjan 81/68
3rd  M Winsor 89/71
NTP Pine 3 P Higham  AG T Nind BG Pine 7 K Surjan AG N/A BG Pine 8 K Fairhead AG T Carney BG Lake 3 P HighamAG N/A BG Lake 5 K Fairhead AG B Williams BG Lake 8 K Surjan AG T Carney BG  Long Drive Lake 4 N/A AG K Surjan AR C Boyle BG S Gilgallon CG   Long Putt Pine 4 B Williams  Wooden Spoon T Nind 111/88 Best Gross K Fairhead 82/75 AG K Surjan 81/68 AR T Carney 87/68 BG E Santimano 99/72 CG Birdies J Simonetti C Bremner T Carney K Surjan

29th June 2019 Stableford
1st  K Williams 38pts
2nd K Fairhead 37pts C/B
3rd  K Surjan 37pts
NTP Pine 3 N/A  AG N/A  BG Pine 7 K Surjan AG M Winsor BG Pine 8 K Surjan AG N/A BG Island 2 K Faihead AG C Boyle BG Island 4 K Williams AG S Gilgallon BG Island 8 K Williams AG B Williams BG  Long Drive Island 3 K Fairhead AG K Williams AR T Bennett BG P Carway CG   Long Putt Pine 9 D Gibson  Wooden Spoon A Manners 28pts Other Notible Scores E Santimano 36pts T Bennett 36pts T Carney 36pts W Varis 36pts

22nd June 2019 Stableford
1st  S Flottmann 40pts
2nd D Lee 36pts
3rd  E Santimano 35pts
NTP Island 2 K Williams AG B Williams BG Island 4 K Williams AG B Williams BG Island 8 M Percic AG N/A BG Lake 3 S Flottmann AG T Carney BG Lake 5 M Percic AG T Bennett BG Lake 8 A Godfrey AG B Williams BG  Long Drive Island 6 A Godfrey AG D Lee AR T Carney BG K Ashworth CG   Long Putt Island 7 K Ashworth  Wooden Spoon A Godfrey 27pts Birdies S Flottmann D Lee M Percic B Williams A Godfrey

15th June 2019 Stableford
1st  M Percic 39Pts
2nd E Lavelle 38 Pts
3rd  T Bennett 37Pts
NTP Pine 3 S Flottmann AG N/A BG Pine 7 K Surjan AG N/A BG Pine 8 W Peppernell AG N/A BG Lake 3 K Surjan AG K Ashworth BG Lake 5 J Simonetti AG N/A BG Lake 8 K Williams AG N/A BG  Long Drive Pine 6 E Lavelle AG K Williams AR N/A BG N/A CG   Long Putt Lake 9 K Williams  Wooden Spoon T Carney 23Pts Birdies E Lavelle T Bennett

8th June 2019 Stableford
1st  K Ashworth 41 C/B Pts
2nd T Carney 41 Pts
3rd  C Boyle 40 Pts
NTP Pine 3 A Godfrey AG B Williams BG Pine 7 P Hiham AG N/A BG Pine 8 S Flottmann AG N/A BG Island 2 K WilliamsAG T Carney BG Island 4 P Higham AG N/A BG Island 8 B Mc Murray AG B Williams BG  Long Drive Pine 4 S Flottmann AG A Manners AR N/A BG C Boyle CG   Long Putt Island 5 W Peppernell  Wooden Spoon W Peppernell  27Pts Birdies S Flottmann K Williams

1st June 2019 Stroke Monthly Medal
1st  P Higham 82/66 A G Gold
2nd T Carney 89/68 BG Gold
3rd  K Surjan 86/73 Silver
NTP Island 2 J Simonetti AG N/A BG Island 4 K Surjan AG B Williams BG Island 8 D Lee AG K Ashworth BG Lake 3 K Fairhead AG N/A BG Lake 5 J Simonetti AG C Boyle BG Lake 8 M Hollington V AG K Ashworth BG  Long Drive Lake 7 J Davie V AG K Surjan AR T Carney BG K Ashworth CG   Long Putt Island 7 T Carney   Wooden Spoon W Peppernell  102/86 Birdies J Simonetti D Lee K Ashworth Best Gross K Fairhead 81/74 P Higham 82/66 T Carney 89/68 W Varis 99/76

25th May 2019 Stroke 4th Round Club Championships
1st  K Williams 85/71
2nd A Godfrey 84/72
3rd  P Higham 87/72
NTP Pine 3 D Lee AG S Gilgallon BG Pine 7 A Manners AG R Dolton BG Pine 8 K Surjan AG D Wade BG Lake 3 M Percic AG W Dolton BG Lake 5 A Godfrey AG K Gale BG Lake 8 A Godfrey AG K Gale BG  Long Drive Pine 4 C Thompson AG M Percic AR D Wade BG T Nind CG   Long Putt Lake 4 M Percic   Wooden Spoon R Dolton 111/89 Birdies A Godfrey K Fairhead S Adamson

18th May 2019 Stroke Monthly Medal 3rd Round Club Championships
1st  B Williams 86/66
2nd D Wade 90/72
3rd  S Flottmann 82/72
NTP Island 2 K Surjan AG M Winsor BG Island 4 D Gould V AG C Boyle BG Island 8 A Godfrey AG T Nind BG Lake 3 M Percic AG  M Winsor BG Lake 5 P Higham AG N/A BG Lake 8 J Simonetti AG S Gilgallon BG  Long Drive Lake2 M Bunyan V AG A Manners AR T V Lunien BG D Avery CG Long Putt Island 5 T Nind  Wooden Spoon D Avery 127/103  Birdies J Simonetti M Percic S Flottmann P Higham K Surjan A Godfrey

11th May 2019 Stroke Monthly Medal 2nd Round Club Championships
1st  C Thompson 74/66 on C/B
2nd A Manners 82/66
3rd  D Wade 86/68
NTP Island 2 A Manners AG D Gibson BG Island 4 M Percic AG D Wade BG Island 8 J Simonetti AG P Higham BG Lake 3 A Godfrey AG  W Varis BG Lake 5 A Manners AG M Winsor BG Lake 8 T V Luinen AG D Firstenberg BG  Long Drive Island 7 S Flottmann AG T V Luinen AR D Gibson BG E Santimano CG Long Putt Lake 1 C Bremner  Wooden Spoon A Walker 126/101 Other Notiable Scores D Lee 82/69 K Fairhead 76/69 P Higham 86/69 W Varis 92/70 Birdies A Manners x1 S Flottmann x1 K Fairhead x2 J Simonetti x1 D Firstenberg x1

4th May 2019 Stroke Monthly Medal !st Round Club Championships
1st D Firstenberg 90/66 B Grade Gold Kiwi Mug
2nd C Thompson 76/68  AGrade Gold
3rd  S Flottmann 82/72  Silver
NTP Pine 3 C Thompson AG W Varis BG Pine 5 A Manners AG N/A BG Pine 7 TVLuinen A/G D Firstenberg B/G Lake 3 A/G N/A B/G N/A Lake 5 J Simonetti AG B Williams BG Lake 8 TVLuinen AG D Firstenberg BG Long Drive S Flottmann AG J Simonetti AR C Boyle BG M Waite CG Long Putt S Flottmann Best Gross C Thompson AG 76/68 P Higham AR 88/72 T Carney BG 91/72 D Firsteberg CG 90/66 Wooden Spoon A Walker 113/90  Birdies K Surjanx1 C Thompson x3 A Manners x2

27th April 2019 Stableford Foundation Shield
1st D Firstenberg 42pts
2nd C Bremner 38ptsc/b
3rd  P Higham 38pts
NTP Lake 3 K Williams AG K Gale BG Iake 5 S Flottmann AG S Adamson BG Iake 8 A Godfrey AG K Gale BG Pine 3 T Scott AG C Bremner BG Pine 7 P Higham AG N/A BG Pine 8 A Godfrey AG T Carney BG  Long Drive Pine 5 A Godfrey AG B Mc Murray AR N/A BG C Bremner CG  Long Putt  Lake4 T Carney Wooden Spoon T Carney 23Pts Other Notiable Scores T Scott 37Pts Birdies A Godfrey R Shah

20th April 2019 Stableford Anzacs V Aliens
1st C Bremner 37pts
2nd K Surjan 36pts C/B
3rd  B Mc Murray 36pts
NTP Island 2 K Surjan AG C Bremner BG Island 4 J Simonetti AG N/A BG Island 8 S Mac Bean AG N/A BG Lake 3 D Lee AG N/A BG Lake 5 K Fairhead AG T Nind BG Lake 8 K Surjan AG C Boyle BG Long Drive Island 6 S MacBean AG N/A AR T Carney BG D Firstenberg CG  Long Putt  Lake7 J Simonetti Wooden Spoon E Lavelle Results A/A Trophy Anzacs 31.22 Aliens 29.58 Trophy Excepted By K Fairhead 

13th April 2019 Stableford Collier Park Masters
1st T Bennett 41 pts
2nd M Percic 40 pts c/b
3rd  M Bunstead 40 pts
NTP Pine 3 NTP K Fairhead AG S Adamson BG Pine 5 E Davis AG W Varis BG Pine 7 A Manners AG K Ashworth BG Iake 3 K Fairhead AG N/A BG Iake 5 K Williams AG R Walker BG Iake 8 J Simonetti AG S Gilgallon BG Long Drive Lake 2 A Godfrey AG K Williams AR K Ashworth BG N/A CG Long Putt Pine 8 C Boyle Other Notible Scores A Manners 39pts D Firstenberg 37pts C Boyle 37pts K Surjan 37pts Wooden Spoon M Waite 27pts

6th April 2019 Stroke Monthly Medal 
1st E Lavelle 81/69 A Grade Gold Medal
2nd M Winsor 91/72 B Grade Gold Medal
3rd  S Flottmann 83/73 Silver Medal
NTP Pine 3 NTP K Fairhead AG T Nind BG Pine 5 E Davis AG K Ashworth BG Pine 7 K Surjan AG N/A BG Island 2 A Manners AG R Dolton BG Island 4 B McMurray AG B Williams BG Island 8 S Flottmann AG N/A BG Long Drive Pine 9 N/A AG A Godfrey AR P Higham BG N/A CG Long Putt Island 3 M Winsor Best Gross AG E Lavelle 81 AR A Manners 89 BG M Winsor 91 CG C Boyle 99 c/b Wooden Spoon S Gilgallon 120/88 

30th March 2019 Stableford Final BG Match Play St Georges Trophy
1st E Santimano 38Pts C/B
2nd T V Luinen 38Pts
3rd  P Higham 36 Pts
NTP Island 2 K Fairhead AG N/A BG Island 4 J Simonetti AG B Williams BG Island 8 K Fairhead AG T V Luinen BG Lake 3 S Flottmann AG C Bremner BG Lake 5 B Mc Murray AG T Nind BG Lake 8 A Godfrey AG P Higham BG Long Drive Island 3 C Thompson AG A Manners AR N/A BG S Adamson CG Long Putt Lake 7 P Higham Birdies B Mc Murray x2 K Fairhead x1 K Fairhead Eagle on 18TH  Wooden Spoon S Adamson 21Pts Match Play BG Final B Williams Over K Williams 2UP 

23rd March 2019 Stableford A Grade Match Play Final
1st S Flottmann 38Pts1st S Adamson 40 Pts
2nd J Simonetti 34Pts
3rd  C Thompson 34Pts C/B
NTP Pine 3 AG A Manners; BG N/A Pine 7 N/A BG N/A  Pine 8 S Flottmann AG P Higham BG Lake 3 S Flottmann AG T Nind BG Lake 5 A Manners AG A Walker BG  Lake 8 S Flottmann AG M Winsor BG Long Drive Lake 1 C Thompson AG N/A AR R Shah BG D Firstenberg CG Long Putt Pine 6 A Walker Match Play A Grade B McMurray Over E Lavelle on 19th Hole Wooden Spoon R Shah 20 Pt

16th March 2019 Stableford & Club Match Play Championship
C Grade Final: K Ashworth b S Chester 8/7
B Grade: Semi Final: K Williams b I Mackellar 1Up; B Williams b T Chester 6/5

1st S Adamson 40 Pts
2nd T Bennett c/b 40Pts
3rd P Higham 39 Pts
NTP Pine 3 A: S Flottmann; B D Wade Pine 7 A: K Surjan; B: P Higham Pine 8 A: N/A B: N/A
Island 2 A: A Manners; B: S Adamson Island 4 A: S Flottmann; B: T Bennett Island 6 A: N/A B: N/A
Long Putt Pine 5 S Adamson
Long Drive Island 9 A: S Flottmannonetti; B: I McKellar; C: C Bremner
Other Notable Scores K Surjan 37 Pts; A Walker 37 Pts; B Mc Murray 37 Pts; J Simonetti 37 Pts; T Nind 37 Pts
Wooden Spoon J Clafton 25Pts

9th March 2019 Club Match Play Championship
A Grade: E Lavelle b K Fairhead 2/1; B McMurray b A Godfrey 3/2
B Grade: K Williams b J Simonetti 20th hole; I Mac Kellar b D Wade 5/4
               T Chester b P Higham 4/2; B Williams b M Winsor 1up
C Grade: S Chester b D Firstenberg 5/3; K Ashworth b C Boyle 3/1
NTP I2 A: N/A B: S Chester; I4: A: K Williams; B: P Higham; I8 A: K Williams; B: P Higham
        L3 A: E Lavelle; B; P Higham; L5 A: A Gofrey; B: S Chester; L 8 A: K Williams; B K Ashworth
Long Drives I5 A: K Fairhead; Ar: K Williams; B: M Windsor; C: S Chester
Long Putt L7 T Chester

2nd March 2019 Stroke/Putt Monthly Medal & Dave Reynolds Memorial Day
Dave Reynolds Memorial Day Winner Mark Winsor 28 putts
1st M Percic 68 nett A Gold
2nd A Godfrey 69 Silver
3rd T Chester 71 B Gold
NTP P3 A: K Fairhead; B: P Higham P5 A: K Surjan; B: S Chester P7 A: M Percic; B: T Chester
        L3 A: S Flottmann; B; N/A; L5 A: M Percic; B; K Ashworth; L8 M Percic; N/A
Long Drive P1 A: N/A; Ar: T Van Luinen; B: N/A; C: S Chester
Long Putt L9 P Higham
Wooden Spoon S Adamson 83 nett
Best Gross A: K Fairhead 76; Ar: A Godfrey 82; T Chester 88; S Chester 98

23rd February 2019 Stableford & Don McCorkill Country Trophy
1st A Godfrey 44Pts
2nd C Boyle 34pts
3rd D Wade 33Pts
NTP    Hole 6 A: M Percic; B; N/A Hole 4 A: A Manners; B: S Adamson; Hole 8 A: M Percic; B: N/A
    Hole 11 A: S Flottmann; B: C. Boyle; Hole 14 A: J Simonetti; B: P Higham;
Hole 16 A: T Van Luinen; B: P Higham
Long Drives Hole 18 A: E Lavelle; Ar: M Percic; B: P Higham; C: M. Waite
Long Putt Hole 3 K Williams
Wooden Spoon M Waite 20Pts

16th February 2019 Stableford & Final Summer Cup
Summer Cup  Final C Boyle 5/3 Over  C Bremner Congratulations C Boyle
1st T Nind 45Pts
2nd M Waite 41Pts
3rd  D Lee 40Pts
NTP I2 A: M Bunyan;  B: C Boyle;  I4 A: T Scott;  B: N/A  I8 A: T Scott;  B: K Ashworth.
        L3 A: K Fairhead;  B: N/A L5 A: M Bunyan;  B: T Nind;  L8 A: S Flottmann;  B: I Mc Kellar.
Long Drives I5 A:  N/A  K Williams; Ar: N/A; B: K Ashworth; C: N/A
Long Putt L 4 K Surjan.
Other Notable Scores: T Scott 39Pts; K Ashworth 38Pts; M Winsor 38Pts; K Surjan 37Pts.
Wooden Spoon K Fairhead 24Pts.

9th February 2019 Par Bisque & Semi Finals Summer Cup
Summer Cup Semi Finals Results C Boyle 2up b A Manners; C Bremner 2up b S Flottmann
1st  E Lavelle +5
2nd A Godfrey +3
3rd  S Adamson +1  
NTP P3 A: E Lavelle; B: C Bremner; P7 A: S Flottmann B: N/A; P8 A: J Simonetti; B: K Ashworth  
        L3 A: A Godfrey;  B: S Adamson  L5 A: E Lavelle;  B: K Ashworth L8 A: A Manners; B: C Bremner  
Long Drives L4 E Lavelle A: K Williams AR B Williams B: S Gilgallon C: Long Putt  P 5 M Percic Other Notable Scores K Williams +1 Wooden Spoon M Percic -6  

2nd February 2019 Stroke Monthly Medal & ΒΌ Finals Summer Cup
Summer Cup 1/4 Finals Results A Manners b B Williams 1UP S Flottmann b P Higham 4/3
C Boyle b D Wade 1UP C Bremner b D Firstenberg 1UP
1st  J Simonetti 81/66
2nd K Williams 84/68
3rd  C Thompson 79/71   
NTP P 3 C Thompson A: B Williams B: P 7 M Ritchie V A: S Chester B: P 8 K Williams EA:LE A: N/A B:
        I2 S Flottmann A: S Adamson B: I 4 J Simonetti A: N/A B: I 8 S Flottmann A: T Chester B: N/A
Long Drives: I3 A: S Flottmann Ar: K Williams B: K Ashworth C: T Nind
Long Putt: P4 M Winsor
Other Notable Scores: T Carney 92/75
Wooden Spoon W Varis 109/88
 
26th January 2019 Stableford - Robbie Burns Day
1st  D Avery 44pts
2nd A Manners 40pts C/B
3rd  E Lavelle 40pts
NTP I2 A: E Lavelle; B: I McKellar  I4 A: K Surjan; B: D Firstenberg; I 8 A: S Tomson; B: D Avery  
        L3 A: K Williams; B: B Williams;  L5 A: S Tomson; B: L Pascoe L8 A: K Williams; B: I McKellar   
Long Drives L2 A: R McGrath; Ar: K Surjan; B: L Pascoe; C: C Bremner
Long Putt I7 T Nind
Other Notable Scores L Pascoe 39pts M Bunstead 39pts C Bremner 38pts B Williams 38pts A Godfrey 37pts Wooden Spoon C Boyle 24pts

19th January 2019 Stroke & Round 3 Summer Cup Qualifying Membership Day
1st S Flottmann 78/68
2nd C Thompson 79/71
3rd A Manners 86/71 CB
NTP P3 K Williams A: T Bennett; B: P7 A: S Flottmann;  B: C Boyle  P8 A: S Flottmann; B: K Ashworth
        L3 A: J Simonetti  B: N/A;  L5 A: A Manners; B: A Walker  L8 A: C Thompson; B:N/A   
Long Drives P5 A: N/A  Ar: T Scott;  B: D Wade;  C: S Gilgallon
Long Putt L7 K Williams
Wooden Spoon M Winsor 100/83

12th January 2019 Stroke & Round 2 Summer Cup Qualifying
1st  A Walker 91/66
2nd A Manners 84/68
3rd  T Nind 96/69
NTP P3 A: A Manners  B: T Nind  A: P7 S Flottmann  B: D Firstenberg P8 A: K Williams  B: T Bennett  
         I2 A: A Godfrey  B: D Firstenberg  I4 A: K Williams  B: A Walker  I8 A: J Simonetti  B: S Adamson  
Long Drives I5 S Flottmann A: B Mc Murray Ar: B: N/A C: D Firstenberg
Long Putt P9 B McMurray
Wooden Spoon E Davis 96/82
 
5th January 2019 Stroke Monthly Medal  & Round 1 Summer Cup Qualifying
1st  B McMurray 80/65 A Grade Gold Kiwi Mug
2nd S Adamson 92/66 B Gold
3rd  C Bremner 196/68 c/b Silver Medal
NTP I2  A: S Flottmann; B: A Walker I4 A: K Surjan; B: D Firstenberg I8 A: C Thompson; B: S Adamson
          L3 A: C Thompson; B: A Walker L5 A: D Lee B: N/A L8 A: A Godfrey; B:P Higham
Long Drives L7 A: N/A; Ar: B Mc Murray B: T Carney; C: C Boyle
Long Putt I3 B McMurray
Wooden Spoon I Mac Kellar 99/83
Best Gross A/G C Thompson 80 A/R B Mc Murray 80 B/G D Wade 90 C/G S Adamson 92